عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: ثروتمندترین مردم کسی است که اسیر حرص و آز نباشد. بحار الانوار، ج 70، ص 23

مشكلات ضمانت بانكي در كهگيلويه برطرف مي‌شود

مشكلات ضمانت بانكي در كهگيلويه برطرف مي‌شود
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:33 ب.ظ

فرماندار كهگيلويه:
مشكلات ضمانت بانكي در كهگيلويه برطرف مي‌شود

خبرگزاري فارس: فرماندار كهگيلويه گفت: مشكلات ضمانت كارمندان در بانك‌هاي عامل با تعامل ميان ادارات و بانك‌ها برطرف مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از كهگيلويه، نصرت‌الله انصاري صبح امروز در نشست شوراي آموزش و پرورش دهدشت با رؤسا و سرپرستان بانك‌هاي كهگيلويه، با تبريك سالروز تشكيل نهاد امور تربيتي‌ اظهار داشت: آشوب‌هاي اخير كشور ادامه فتنه 88 بوده كه باز هم تدبير و دور‌انديشي مردم متدين، بابصيرت و ولايت‌مدار ايران اسلامي در راهپيمايي روز جمعه گذشته، جواب محكم و دندان‌شكني به سركردگان فتنه و معاندان نظام و انقلاب داد.
وي با تقدير از حضور پرشور مردم كهگيلويه در راهپيمايي 22 بهمن و راهپيمايي خودجوش جمعه اخير افزود: عاملان فتنه‌هاي اخير بايد بدانند كه مردم بصير ايران، فريب حربه‌هاي پوشالي و وعده‌هاي توخالي آن‌ها را نخورده و با قامتي استوار راه سرافرازي و پيشرفت را با سرعت ادامه مي‌دهند.
رئيس شوراي آموزش و پرورش دهدشت در ادامه به موضوع ضمانت‌هاي بانكي و مشكلات فرارو اشاره كرد و بيان داشت: در مقوله پرداخت تسهيلات و تعداد ضامنين و نحوه باز پس‌گيري وام‌ها، مشكلات متعددي وجود دارد كه هم‌اكنون گريبان‌گير بانك‌ها، ضامنين بانكي و دريافت‌كنندگان وام‌ها شده است.
انصاري گفت: وام‌هاي متعددي از جمله وام خشكسالي، ازدواج، خريد خودرو و مسكن وجود داشته كه براي تسهيل امور مختلف زندگي مردم ارائه مي‌شود و در صورت فقدان ضامنين بانكي برگشت داده مي‌شوند.
وي در اين زمينه از مسئولان بانك‌ها درخواست كرد تا نسبت به تعدد ضامنين بانكي براي دريافت وام توسط مردم تجديد‌نظر كرده و در صورت ديركرد پرداخت اقساط، در مرحله نخست مشتريان بدحساب را مورد تعقيب قرار دهند.
فرماندار كهگيلويه عنوان داشت: تحت تعقيب قرار دادن وام‌گيرنده بدحساب و توجيه ضامنين بانكي در هنگام ضمانت، از مهم‌ترين راهكارهايي بوده كه براي كاهش ضرر به ضامنين بانكي مي‌توان ارائه داد.
انصاري در ادامه از مسئولان ادارات و بانك‌ها درخواست كرد تا با ساماندهي ضمانت بانكي كارمندان و مراحل پيگيري بازپرداخت وام، با توجه به توان مالي ضامن و مكاتبه با ادارات، نسبت به پذيرش و ارائه ضمانت‌نامه اقدام كنند.
وي خاطرنشان كرد: در صورت برطرف نشدن مشكلات كنوني، بسياري از تسهيلات از جمله وام‌هاي خشكسالي و مسكن برگشت داده مي‌شود كه اين خود تهديد جدي در راه توسعه اين شهرستان است.
انتهاي پيام/ج20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها