عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

مشكلات ضمانت بانكي در كهگيلويه برطرف مي‌شود

مشكلات ضمانت بانكي در كهگيلويه برطرف مي‌شود
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:33 ب.ظ

فرماندار كهگيلويه:
مشكلات ضمانت بانكي در كهگيلويه برطرف مي‌شود

خبرگزاري فارس: فرماندار كهگيلويه گفت: مشكلات ضمانت كارمندان در بانك‌هاي عامل با تعامل ميان ادارات و بانك‌ها برطرف مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از كهگيلويه، نصرت‌الله انصاري صبح امروز در نشست شوراي آموزش و پرورش دهدشت با رؤسا و سرپرستان بانك‌هاي كهگيلويه، با تبريك سالروز تشكيل نهاد امور تربيتي‌ اظهار داشت: آشوب‌هاي اخير كشور ادامه فتنه 88 بوده كه باز هم تدبير و دور‌انديشي مردم متدين، بابصيرت و ولايت‌مدار ايران اسلامي در راهپيمايي روز جمعه گذشته، جواب محكم و دندان‌شكني به سركردگان فتنه و معاندان نظام و انقلاب داد.
وي با تقدير از حضور پرشور مردم كهگيلويه در راهپيمايي 22 بهمن و راهپيمايي خودجوش جمعه اخير افزود: عاملان فتنه‌هاي اخير بايد بدانند كه مردم بصير ايران، فريب حربه‌هاي پوشالي و وعده‌هاي توخالي آن‌ها را نخورده و با قامتي استوار راه سرافرازي و پيشرفت را با سرعت ادامه مي‌دهند.
رئيس شوراي آموزش و پرورش دهدشت در ادامه به موضوع ضمانت‌هاي بانكي و مشكلات فرارو اشاره كرد و بيان داشت: در مقوله پرداخت تسهيلات و تعداد ضامنين و نحوه باز پس‌گيري وام‌ها، مشكلات متعددي وجود دارد كه هم‌اكنون گريبان‌گير بانك‌ها، ضامنين بانكي و دريافت‌كنندگان وام‌ها شده است.
انصاري گفت: وام‌هاي متعددي از جمله وام خشكسالي، ازدواج، خريد خودرو و مسكن وجود داشته كه براي تسهيل امور مختلف زندگي مردم ارائه مي‌شود و در صورت فقدان ضامنين بانكي برگشت داده مي‌شوند.
وي در اين زمينه از مسئولان بانك‌ها درخواست كرد تا نسبت به تعدد ضامنين بانكي براي دريافت وام توسط مردم تجديد‌نظر كرده و در صورت ديركرد پرداخت اقساط، در مرحله نخست مشتريان بدحساب را مورد تعقيب قرار دهند.
فرماندار كهگيلويه عنوان داشت: تحت تعقيب قرار دادن وام‌گيرنده بدحساب و توجيه ضامنين بانكي در هنگام ضمانت، از مهم‌ترين راهكارهايي بوده كه براي كاهش ضرر به ضامنين بانكي مي‌توان ارائه داد.
انصاري در ادامه از مسئولان ادارات و بانك‌ها درخواست كرد تا با ساماندهي ضمانت بانكي كارمندان و مراحل پيگيري بازپرداخت وام، با توجه به توان مالي ضامن و مكاتبه با ادارات، نسبت به پذيرش و ارائه ضمانت‌نامه اقدام كنند.
وي خاطرنشان كرد: در صورت برطرف نشدن مشكلات كنوني، بسياري از تسهيلات از جمله وام‌هاي خشكسالي و مسكن برگشت داده مي‌شود كه اين خود تهديد جدي در راه توسعه اين شهرستان است.
انتهاي پيام/ج20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها