عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

قم براي مفسدان ناامن باشد

قم براي مفسدان ناامن باشد
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:33 ب.ظ

آيت‌الله سعيدي:
قم براي مفسدان ناامن باشد

خبرگزاري فارس: امام جمعه قم با بيان اينكه اين شهر بايد براي مفسدان ناامن شود، گفت: نيروهاي پليس بايد توجه داشته باشند كه در مسئله امر به معروف و نهي از منكر جاي مدعي و منكر عوض نشود.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم به نقل از ستاد احياي امر به معروف و نهي از منكر استان قم، آيت‌الله سيد محمد سعيدي در جلسه‌اي كه با حضور معاونان ستاد احياي امر به معروف و نهي از منكر، فرمانده انتظامي استان و فرماندهان و روساي كلانتري‌ها و پاسگاه‌هاي سطح استان قم برگزار شد، اظهار داشت: شكي نيست كه چنانچه كسي به عنوان عامل اجرايي و نماينده نظام بخواهد كاري انجام دهد اگر در ذهن و فكرش با ضوابطي كه به او ارائه شده، ابهام يا شبهه‌اي داشته باشد، خود مجري به عنوان نخستين شخص مسئله‌دار مطرح مي‌شود و اين فرد نمي‌تواند در بعد اجرا موفق باشد.
وي ادامه داد: شخصي كه به صورت سازمان‌يافته اقدام به ترويج فساد و بي‌بندوباري مي‌كند مطمئنا در پي اين است كه مخاطبانش را مسئله‌دار كند و ننگ را از خودش بردارد و انگ را به طرف مقابلش بچسباند و اگر در مقابله با اينگونه افراد به صورت مبهم رفتار شود چه بسا جاي مدعي و منكر عوض شود.
رئيس ستاد احياي امر به معروف و نهي از منكر استان قم افزود: ماموران قانون بايد بدانند كه با قدرتي كه نظام به آنها داده، هرگونه ابهام در برخورد با مفسدان از آنها پذيرفته نيست و بايد با قدرت و صلابت با اين گونه مفسدان برخورد كنند.
امام جمعه قم خطاب به مسئولان انتظامي و فرماندهان كلانتري‌ها و پاسگاه‌هاي استان گفت: در مسئله امر به معروف و نهي از منكر ممكن است فردي با شگردهاي خاص بخواهد صحنه را عوض كند و خودش را به عنوان شاكي مطرح كند، در اينجا شما نبايد به گونه‌اي عمل كنيد كه اين شخص به راحتي به ناهي از منكر توهين كند بلكه بايد به طرفداري از ناهي منكر كه به قصد اجراي فريضه الهي اقدام به نهي از منكر كرده است، از ابتذال طرفداري نكنيد.
آيت‌الله سعيدي با بيان اينكه نيروي انتظامي بايد در اجتماع با قدرت رفتار كند كه فرصت ترويج فساد در جامعه براي مفسدان ايجاد نشود، اظهار داشت: قم شهري نمونه است و معنا ندارد كه در اين شهر مقدس فساد و بي بندوباري وجود داشته باشد‌ بلكه بايد اين شهر براي مفسدان و كساني كه اقدام به انجام اعمال منافي عفت مي‌كنند، ناامن باشد.
رئيس ستاد احياي امر به معروف و نهي از منكر استان قم با قدرداني از فعاليت‌هاي نيروي انتظامي در اجراي طرح‌هاي امنيت اخلاقي و اجتماعي و گشت‌هاي ارشاد تصريح كرد: قم مركز انقلاب اسلامي است و چه بهتر كه مبارزه با فساد و بي‌بندوباري از همين شهر مقدس شروع شود.
آيت‌الله سعيدي بر لزوم توجه دستگاه‌هاي مسئول به وضعيت فرهنگي مناطق محروم تاكيد كرد و در پاسخ به اظهارات يكي از روساي كلانتري‌ها كه گفته بود مناطق محروم از فقر فرهنگي رنج مي‌برند، اظهار داشت: دستگاه‌هاي فرهنگي استان بايد نسبت به فعاليت‌هاي فرهنگي مناطق محروم اهتمام بيشتري داشته باشند تا پيشگيري از جرايم از طريق كارهاي فرهنگي به معناي واقعي در آن مناطق عملياتي شود.
انتهاي پيام/آ30/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها