عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مبارزه با آفات نباتي در لامرد

مبارزه با آفات نباتي در لامرد
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:34 ب.ظ

مسئول اداره بهبود توليدات گياهي جهاد كشاورزي لامرد خبر داد:
مبارزه با آفات نباتي در لامرد

خبرگزاري فارس: مسئول اداره بهبود توليدات گياهي مديريت جهاد كشاورزي لامرد گفت: عمليات مبارزه با علف‌هاي هرز مزارع گندم در اين شهرستان در حال انجام است.

محمد صادق فاني امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در لامرد با اشاره به پيش‌بيني‌هاي اين واحد براي مبارزه با علف‌هاي هرز، اظهار داشت: در راستاي مبارزه با علف‌هاي هرز مزارع كشت شده گندم و جو تاكنون سطحي بالغ بر 2 هزار و 300 هكتار عليه علف‌هاي هرز پهن‌برگ و 2 هزار و 150 هكتار نيز عليه باريك‌برگان مبارزه صورت پذيرفته است. در همين زمان در سطح 350 هكتار جو كاشته شده نيز اين مبارزه انجام شده است.
وي همچنين با اشاره به ميزان بارندگي‌هاي اخير در اين شهرستان، ابراز داشت: انتظار مي‌رود با توجه به بارندگي‌هاي اخير و گسترش علف‌هاي هرز در مزارع اين سطح افزايش يابد و مبارزه با گسترش اين نوع علف در مزارع گندم نيازمند تلاش بيشتري باشد.
مسئول اداره بهبود توليدات گياهي لامرد، ادامه داد: با توجه به انجام كشت‌هاي زير پلاستيكي صيفي‌جات در اين شهرستان مبارزه با علف‌هاي هرز به صورت دستي و شيميايي در حال انجام بوده و در 130 هكتار از اين نوع كشت نيز مبارزه صورت گرفته است.
همچنين حسين عباسي مسئول اداره منابع طبيعي شهرستان لامرد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در لامرد عنوان كرد: با اعتبار 70 ميليون ريال در 20 هكتار از اراضي بياباني مهرك اهل از توابع بخش اشكنان لامرد، عمليات مديريت هرز آب و 10 هكتار نهال‌كاري با گونه‌هاي بياباني انجام شد.
وي ابراز داشت: در راستاي گسترش پوشش گياهي و بهبود وضعيت توليدات گياهي، كاهش فرسايش آبي و بادي و ذخيره نزولات آسماني و تغذيه آبخوان و براساس برنامه‌هاي پيش‌بيني شده در طرح مطالعاتي بيابان‌زدايي دشت اشكنان در سال جاري تاكنون در 20 هكتار از اين طرح و در محدوده مهرك اهل عمليات مديريت هرز آب با احداث هلالي‌هاي آبگير انجام شد و در سطح 10 هكتار ديگر از اين طرح نيز و در همان محدوده عمليات نهال‌كاري با گونه‌هاي بياباني، كرت، مغير و آكاسيا ويكتوريا انجام شده است.
اين مسئول با برشمردن فوايد عمليات انجام شده، بيان داشت: افزايش پوشش گياهي و فضاي سبز، كاهش فرسايش، افزايش توليد علوفه، ايجاد فضاي تفرج‌گاهي، بهبود محيط زيست حيات وحش از جمله فوايد اجراي اين طرح است.
وي در پايان اذعان داشت: از سال 1384 تاكنون مساحتي بالغ بر 400 هكتار در مهرك اهل و بيش از 60 هكتار در پاقلات زير‌پوشش عمليات مديريت هرز آب و نهال‌كاري رفته كه موفقيت چشم‌گيري را در پي داشته است.
انتهاي پيام/ن20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها