عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

كانون تمركز فعاليت‌ در عرصه بين‌الملل در قم وجود ندارد

كانون تمركز فعاليت‌ در عرصه بين‌الملل در قم وجود ندارد
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:34 ب.ظ

رئيس دفتر نمايندگي وزارت امور خارجه در قم:
كانون تمركز فعاليت‌ در عرصه بين‌الملل در قم وجود ندارد

خبرگزاري فارس: رئيس دفتر نمايندگي وزارت امور خارجه در قم گفت: افراد مختلفي در قم انگيزه كار بين‌المللي دارند ولي هيچ كانوني وجود ندارد كه ظرفيت‌هاي آنها را متمركز كرده و ظرفيت‌هاي بين‌المللي را براي آنها شناسايي كند.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم به نقل از روابط عمومي دفتر نمايندگي وزارت امور خارجه در قم، حميد مكارم شيرازي در دومين جلسه هم انديشي فعالان بين‌المللي استان قم با موضوع بررسي تحولات اخير خاورميانه كه با حضور مجتبي فردوسي‌پور رئيس اداره خاورميانه وزارت امور خارجه و تعدادي از مديران و فعالان بخش بين‌الملل برگزار شد، اظهار داشت: ظرفيت‌هاي علمي و فرهنگي بسيار خوبي در عرصه بين المللي در قم وجود دارند كه بسياري از آنها ناشناخته هستند و بايد مورد توجه قرار گيرند.
وي ادامه داد: از زماني كه دفتر وزارت امور خارجه در استان قم ايجاد شد، سازماندهي خوبي در رفت و آمدهاي هيئت‌هاي خارجي صورت گرفته است و افرادي كه در قم به كار بين‌المللي علاقه دارند، مي‌توانند از ظرفيت اين دفتر بهره‌مند شوند.
رئيس دفتر نمايندگي وزارت امور خارجه در قم در بخش ديگري از سخنان خود، تعامل نهادها و مراكزي كه در حوزه بين‌المللي فعاليت مي‌كنند با دفتر وزارت امور خارجه را يكي از اهداف برگزاري جلسه هم انديشي فعالان بين‌المللي اين استان عنوان كرد.
وي يادآور شد: در‌صدد هستيم كه در هر جلسه از يكي از كارشناسان وزارت امور خارجه دعوت كنيم تا موضوعات مورد نياز فعالان حوزه بين‌المللي قم را تشريح كنند.
مكارم شيرازي گفت: افراد مختلفي در قم انگيزه كار بين‌المللي دارند ولي هيچ كانوني وجود ندارد كه ظرفيت‌هاي آنها را متمركز كرده و ظرفيت‌هاي بين‌المللي را براي آنها شناسايي كند.
وي ادامه داد: ما سعي داريم از طريق برگزاري اين جلسات، فضايي را فراهم كنيم كه فعاليت‌هاي بين‌المللي فردي يا جمعي نهادها و موسسات دولتي و غيردولتي به يكديگر متصل شود و زمينه‌اي براي توسعه عملكردها فراهم شود.
رئيس دفتر نمايندگي وزارت امور خارجه در قم ارائه آموزش‌هاي ديپلماتيك و مسائل امنيتي را از جمله فعاليت‌هاي دفتر وزارت امور خارجه در قم برشمرد و گفت: ما آمادگي داريم كه در اين جلسات كارشناساني از وزارت امور خارجه دعوت كنيم و نكات تشريفاتي و حفاظتي را براي افرادي كه با كشورهاي ديگر ارتباطات بين‌المللي برقرار مي‌كنند، آموزش دهيم.
وي تاكيد كرد: اگر قرار است جايگاه بين‌المللي قم را مورد توجه قرار دهيم بايد به اين آموزش‌ها چه در سطح مديران يا كارشناسان و حتي نيروهاي خدماتي بها دهيم.
انتهاي پيام/آ30/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها