عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: هر کس حسین را دوست بدارد، خداوند دوستدار اوست. بحارالأنوار، ج43، ص261

توسعه فضاهاي ورزشي آمار جرائم ماهشهر را كاهش داده است

توسعه فضاهاي ورزشي آمار جرائم ماهشهر را كاهش داده است
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:35 ب.ظ

معاون فرماندار ماهشهر:
توسعه فضاهاي ورزشي آمار جرائم ماهشهر را كاهش داده است

خبرگزاري فارس: معاون فرماندار ماهشهر گفت: توسعه فضاهاي ورزشي و احداث زمين چمن مصنوعي در برخي از مناطق ماهشهر آمار جرائم و بزهكاري را در آن مناطق كاهش داده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از ماهشهر، منوچهر حياتي صبح امروز در جلسه شوراي ورزش اين شهرستان اظهار داشت: ورزش بحثي فراگير است كه از جنبه‌هاي مختلف بر سلامت انسان‌ها اثر مستقيم و تأثير بي‌بديل دارد.
وي افزود: براي بي‌تأثير كردن صنعتي شدن جوامع بر كم‌تحركي شهروندان لازم است فعاليت‌هاي ورزشي مناسب براي آحاد جامعه در سنين مختلف تعريف و برنامه‌ريزي شود.
معاون فرماندار ماهشهر ادامه داد: ورزش قهرماني، همگاني و ورزش آموزشگاه‌ها بايد مورد توجه ويژه قرار بگيرد و در هر مقطعي امكانات سخت‌افزاري و نرم‌افزاري آن فراهم شود.
حياتي با بيان اين كه عدم توجه به ورزش و كم‌تحركي جامعه بستر مناسبي براي تحقق اهداف استكبار شده است، گفت: دنياي غرب و استكبار جهاني از اين بستر به عنوان يك ابزار سوء استفاده مي‌كند و اميال فرهنگي خود را در اين قالب به خورد كشورهاي در حال توسعه مي‌دهند.
وي تأكيد كرد: بر اين اساس مي‌طلبد كه بيش از گذشته به برنامه‌هاي ورزشي به عنوان يك ضرورت اجتناب ناپذير توجه و نگاه ويژه شود.
معاون فرماندار ماهشهر اظهار داشت: در اين ارتباط تمام ادارات و نهادها بايد علاوه بر انجام امورات اختصاصي خود به مسئله ورزش نيز توجه كرده و در رابطه با اين امر همسونگري داشته باشند.
حياتي با تأكيد بر لزوم استفاده بهينه از وقت‌هاي آزاد در زندگي روزمره و اختصاص آن به ورزش، گفت: بايد به گونه‌اي برنامه‌ريزي و فرهنگ‌سازي شود كه وقت‌هاي آزاد و بلااستفاده‌اي كه در زندگي روزمره مردم وجود دارد صرف فعاليت‌هاي ورزشي شود.
وي افزود: در اين ارتباط بايد امكانات موجود در سطح شهرستان در خدمت عموم قرار بگيرد و شركت‌ها و نهادهايي كه امكانات ورزشي خوبي را كه در اختيار دارند به گونه‌اي برنامه‌ريزي كنند كه استفاده عموم شهروندان از اين امكانات ميسر شود.
معاون فرماندار ماهشهر يادآور شد: بر اساس آمارهاي موجود بين 30 تا 35 درصد مرگ و ميرهاي كشور بر اثر بيماري‌هاي قلبي و عروقي صورت مي‌گيرد كه دليل عمده آن نيز كم‌تحركي و عدم توجه به ورزش است.
حياتي با تأكيد بر لزوم توسعه زيرساخت‌هاي ورزشي ماهشهر، اظهار داشت: بخشي از بودجه سالانه بايد به ورزش و توسعه زيرساخت‌هاي ورزشي اختصاص داده شود تا شاهد سلامتي و پويايي جامعه باشيم.
وي در ادامه با بيان اينكه احداث زمين‌هاي چمن در محلات ماهشهر توسط شهرداري، آمار جرائم را در آن محلات كاهش داده است، گفت: براساس آمار دادگستري و نيروي انتظامي ماهشهر، آمار جرائم و بزه‌كاري در محلاتي كه شهرداري در آنها اقدام به احداث زمين چمن مصنوعي كرده به شدت كاهش يافته است.
معاون فرماندار ماهشهر تأكيد كرد: اين مسئله مؤيد اين نكته است كه ورزش نقش و تأثير به سزايي در كاهش مسائل و مشكلات اجتماعي ايفا مي‌كند.
حياتي در پايان بر لزوم توجه به امر ورزش تأكيد كرد و از همه مسئولان شهرستان ماهشهر خواست در راستاي توسعه ورزش در اين شهرستان تلاش كنند.
انتهاي پيام/صا10/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها