عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

توسعه فضاهاي ورزشي آمار جرائم ماهشهر را كاهش داده است

توسعه فضاهاي ورزشي آمار جرائم ماهشهر را كاهش داده است
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:35 ب.ظ

معاون فرماندار ماهشهر:
توسعه فضاهاي ورزشي آمار جرائم ماهشهر را كاهش داده است

خبرگزاري فارس: معاون فرماندار ماهشهر گفت: توسعه فضاهاي ورزشي و احداث زمين چمن مصنوعي در برخي از مناطق ماهشهر آمار جرائم و بزهكاري را در آن مناطق كاهش داده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از ماهشهر، منوچهر حياتي صبح امروز در جلسه شوراي ورزش اين شهرستان اظهار داشت: ورزش بحثي فراگير است كه از جنبه‌هاي مختلف بر سلامت انسان‌ها اثر مستقيم و تأثير بي‌بديل دارد.
وي افزود: براي بي‌تأثير كردن صنعتي شدن جوامع بر كم‌تحركي شهروندان لازم است فعاليت‌هاي ورزشي مناسب براي آحاد جامعه در سنين مختلف تعريف و برنامه‌ريزي شود.
معاون فرماندار ماهشهر ادامه داد: ورزش قهرماني، همگاني و ورزش آموزشگاه‌ها بايد مورد توجه ويژه قرار بگيرد و در هر مقطعي امكانات سخت‌افزاري و نرم‌افزاري آن فراهم شود.
حياتي با بيان اين كه عدم توجه به ورزش و كم‌تحركي جامعه بستر مناسبي براي تحقق اهداف استكبار شده است، گفت: دنياي غرب و استكبار جهاني از اين بستر به عنوان يك ابزار سوء استفاده مي‌كند و اميال فرهنگي خود را در اين قالب به خورد كشورهاي در حال توسعه مي‌دهند.
وي تأكيد كرد: بر اين اساس مي‌طلبد كه بيش از گذشته به برنامه‌هاي ورزشي به عنوان يك ضرورت اجتناب ناپذير توجه و نگاه ويژه شود.
معاون فرماندار ماهشهر اظهار داشت: در اين ارتباط تمام ادارات و نهادها بايد علاوه بر انجام امورات اختصاصي خود به مسئله ورزش نيز توجه كرده و در رابطه با اين امر همسونگري داشته باشند.
حياتي با تأكيد بر لزوم استفاده بهينه از وقت‌هاي آزاد در زندگي روزمره و اختصاص آن به ورزش، گفت: بايد به گونه‌اي برنامه‌ريزي و فرهنگ‌سازي شود كه وقت‌هاي آزاد و بلااستفاده‌اي كه در زندگي روزمره مردم وجود دارد صرف فعاليت‌هاي ورزشي شود.
وي افزود: در اين ارتباط بايد امكانات موجود در سطح شهرستان در خدمت عموم قرار بگيرد و شركت‌ها و نهادهايي كه امكانات ورزشي خوبي را كه در اختيار دارند به گونه‌اي برنامه‌ريزي كنند كه استفاده عموم شهروندان از اين امكانات ميسر شود.
معاون فرماندار ماهشهر يادآور شد: بر اساس آمارهاي موجود بين 30 تا 35 درصد مرگ و ميرهاي كشور بر اثر بيماري‌هاي قلبي و عروقي صورت مي‌گيرد كه دليل عمده آن نيز كم‌تحركي و عدم توجه به ورزش است.
حياتي با تأكيد بر لزوم توسعه زيرساخت‌هاي ورزشي ماهشهر، اظهار داشت: بخشي از بودجه سالانه بايد به ورزش و توسعه زيرساخت‌هاي ورزشي اختصاص داده شود تا شاهد سلامتي و پويايي جامعه باشيم.
وي در ادامه با بيان اينكه احداث زمين‌هاي چمن در محلات ماهشهر توسط شهرداري، آمار جرائم را در آن محلات كاهش داده است، گفت: براساس آمار دادگستري و نيروي انتظامي ماهشهر، آمار جرائم و بزه‌كاري در محلاتي كه شهرداري در آنها اقدام به احداث زمين چمن مصنوعي كرده به شدت كاهش يافته است.
معاون فرماندار ماهشهر تأكيد كرد: اين مسئله مؤيد اين نكته است كه ورزش نقش و تأثير به سزايي در كاهش مسائل و مشكلات اجتماعي ايفا مي‌كند.
حياتي در پايان بر لزوم توجه به امر ورزش تأكيد كرد و از همه مسئولان شهرستان ماهشهر خواست در راستاي توسعه ورزش در اين شهرستان تلاش كنند.
انتهاي پيام/صا10/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها