عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

امام موسی صدر از لیبی منتقل شد؟!

امام موسی صدر از لیبی منتقل شد؟!
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:35 ب.ظ

امام موسی صدر از لیبی منتقل شد؟!
یک فعال سیاسی لیبیایی مدعی شد: صبح امروز دوشنبه یک هواپیمای کوچک، امام موسى صدر را از این کشور خارج کرد.
 
 
 
به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ در حالی که دولت معمر قذافی در لیبی در شرف سقوط است، «سامی المصراطی» یک فعال سیاسی لیبیایی در تماس تلفنی با شبکه العالم مدعی شد: "امروز دوشنبه یک هواپیمای کوچک، امام موسى صدر را از این کشور خارج کرد".
 

وی افزود: "شاهدان عینی، امروز صبح شخصی با هیبت «شیخ امام موسی صدر» دیده‏اند که با هواپیمایی کوچک به محلی نامعلوم منتقل شده است".

 

این حالی است که پیش از این نیز «عيسى عبد المجيد منصور» از مخالفان دولت لیبی و مؤسس "جبهة نجات قبائل تبو" هم گفته بود: "امام موسى صدر هنوز زنده است و در جنوب لبنان به سر می‏برد".

 

وی افزود: "اطلاعات ما در این زمینه قطعی و یقینی است و حتی اطلاعاتی از مسؤولان زندان هم دریافت کرده‏ایم".

 

در صورتی که این خبر صحیح باشد نگرانی‏های جدی از مقصد احتمالی امام صدر وجود خواهد داشت و لازم است سازمان‏های داخلی و بین‏المللی این امر را پیگیری کنند.

 

آیةالله امام موسی صدر رهبر شیعیان لبنان در تاریخ 25/8/1978 با دو همراهش «شيخ محمد يعقوب» و «عباس بدر الدين» و با دعوت رسمي قذافی به "هتل شاطئ" طرابلس وارد شد اما به وسیله دستگاه امنیتی این کشور ربوده و مفقود گردید.

 

 

 

 

 

 

 
 
الا ان نصرالله قریب
آگاه باشید یاری و نصرت خداوند بسیار نزدیک است
sajad1991

sajad1991
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 1356
محل سکونت : آذربایجان شرقی
دسترسی سریع به انجمن ها