عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

استقبال گسترده مردم استانبول از جاذبه‌هاي آذربايجان شرقي

استقبال گسترده مردم استانبول از جاذبه‌هاي آذربايجان شرقي
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:35 ب.ظ

همزمان با هفته فرهنگي ايران در استانبول صورت گرفت؛
استقبال گسترده مردم استانبول از جاذبه‌هاي آذربايجان شرقي

خبرگزاري فارس: همزمان با هفته فرهنگي ايران در شهر استانبول تركيه، غرفه استان آذربايجان شرقي در اين نمايشگاه مورد استقبال گسترده مردم و بازديدكنندگان قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي، تراب محمدي در اين رابطه گفت: يكي از راه‌هاي موثر براي معرفي جاذبه‌ها و داشته‌هاي فرهنگي، تاريخي، طبيعي و مذهبي همچنين ايجاد ارتباط با مردم كشورهاي ديگر به ويژه كشورهاي همسايه، برگزاري هفته‌هاي فرهنگي در اين كشورهاست و هفته فرهنگي ايران در تركيه تاكنون در اين زمينه موفق بوده است.
وي با توجه به تشابهات فرهنگي و نزديكي مسير، استان آذربايجان شرقي جزو نقاطي است كه بازديدكنندگان نمايشگاه هفته فرهنگي ايران علاقمند هستند اطلاعات بيشتري در مورد آن داشته باشند.
رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي در خصوص چگونگي حضور استان در نمايشگاه گفت: نمايندگان استان در اين نمايشگاه با ارائه كتابچه راهنماي گردشگري استان به زبان‌هاي فارسي، تركي استانبولي و انگليسي به معرفي جاذبه‌هاي فرهنگي، طبيعي و تاريخي استان مي‌پردازند و تصاوير و فيلم‌هاي استان نيز در لوح‌هاي فشرده به علاقمندان و بازديدكنندگان ارائه مي‌شود.
وي افزود: يكي از اقلامي كه مورد توجه بازديدكنندگان قرار گرفته است، پوسترهاي متنوع جاذبه‌هاي استان است كه به معرفي تصويري استان آذربايجان شرقي به عنوان يكي از استان‌هاي چهار فصل و زيباي ايران مي‌پردازد.
محمدي در خاتمه ابراز اميدواري كرد برگزاري چنين هفته‌هاي فرهنگي و نمايشگاه‌هايي بتواند موجب افزايش آشنايي مردم جهان با كشوري شود كه تاريخ و فرهنگ و زيبايي را يكجا در نقاط مختلف خود جاي داده است.
گزارش روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي در خاتمه مي‌افزايد، در اين نمايشگاه كه در ميدان سلطان احمد استانبول، بين دو مسجد تاريخي ايا صوفيه و سلطان احمد كه يكي از اماكن مهم فرهنگي تركيه است برگزار شده است، استان‌هاي مختلف كشور از جمله استان آذربايجان شرقي به معرفي جاذبه‌هاي فرهنگي، تاريخي و طبيعي خود در راستاي معرفي استان و جذب گردشگر مي‌پردازند.
انتهاي پيام/غ30/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها