عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

استقبال گسترده مردم استانبول از جاذبه‌هاي آذربايجان شرقي

استقبال گسترده مردم استانبول از جاذبه‌هاي آذربايجان شرقي
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:35 ب.ظ

همزمان با هفته فرهنگي ايران در استانبول صورت گرفت؛
استقبال گسترده مردم استانبول از جاذبه‌هاي آذربايجان شرقي

خبرگزاري فارس: همزمان با هفته فرهنگي ايران در شهر استانبول تركيه، غرفه استان آذربايجان شرقي در اين نمايشگاه مورد استقبال گسترده مردم و بازديدكنندگان قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي، تراب محمدي در اين رابطه گفت: يكي از راه‌هاي موثر براي معرفي جاذبه‌ها و داشته‌هاي فرهنگي، تاريخي، طبيعي و مذهبي همچنين ايجاد ارتباط با مردم كشورهاي ديگر به ويژه كشورهاي همسايه، برگزاري هفته‌هاي فرهنگي در اين كشورهاست و هفته فرهنگي ايران در تركيه تاكنون در اين زمينه موفق بوده است.
وي با توجه به تشابهات فرهنگي و نزديكي مسير، استان آذربايجان شرقي جزو نقاطي است كه بازديدكنندگان نمايشگاه هفته فرهنگي ايران علاقمند هستند اطلاعات بيشتري در مورد آن داشته باشند.
رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي در خصوص چگونگي حضور استان در نمايشگاه گفت: نمايندگان استان در اين نمايشگاه با ارائه كتابچه راهنماي گردشگري استان به زبان‌هاي فارسي، تركي استانبولي و انگليسي به معرفي جاذبه‌هاي فرهنگي، طبيعي و تاريخي استان مي‌پردازند و تصاوير و فيلم‌هاي استان نيز در لوح‌هاي فشرده به علاقمندان و بازديدكنندگان ارائه مي‌شود.
وي افزود: يكي از اقلامي كه مورد توجه بازديدكنندگان قرار گرفته است، پوسترهاي متنوع جاذبه‌هاي استان است كه به معرفي تصويري استان آذربايجان شرقي به عنوان يكي از استان‌هاي چهار فصل و زيباي ايران مي‌پردازد.
محمدي در خاتمه ابراز اميدواري كرد برگزاري چنين هفته‌هاي فرهنگي و نمايشگاه‌هايي بتواند موجب افزايش آشنايي مردم جهان با كشوري شود كه تاريخ و فرهنگ و زيبايي را يكجا در نقاط مختلف خود جاي داده است.
گزارش روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي در خاتمه مي‌افزايد، در اين نمايشگاه كه در ميدان سلطان احمد استانبول، بين دو مسجد تاريخي ايا صوفيه و سلطان احمد كه يكي از اماكن مهم فرهنگي تركيه است برگزار شده است، استان‌هاي مختلف كشور از جمله استان آذربايجان شرقي به معرفي جاذبه‌هاي فرهنگي، تاريخي و طبيعي خود در راستاي معرفي استان و جذب گردشگر مي‌پردازند.
انتهاي پيام/غ30/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها