عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

جشنواره ‌بازي‌هاي سنتي زنجان‌ در طارم برگزار مي‌شود

جشنواره ‌بازي‌هاي سنتي زنجان‌ در طارم برگزار مي‌شود
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:36 ب.ظ

به ميزباني كانون شهيد آويني؛
جشنواره ‌بازي‌هاي سنتي زنجان‌ در طارم برگزار مي‌شود

خبرگزاري فارس: جشنواره ‌بازي‌هاي سنتي استان زنجان‌ به ميزباني كانون شهيد آويني در طارم برگزار مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از زنجان به نقل از روابط عمومي دبيرخانه كانون‌هاي فرهنگي و هنري مساجد استان زنجان، مدير مسئول كانون فرهنگي هنري شهيد آويني طارم، از برگزاري جشنواره بازي‌هاي سنتي استان زنجان در تعطيلات عيد نوروز سال 90 توسط اين كانون خبر داد.
رقيه صفاري افزود: اين جشنواره به منظور احياي بازي‌هاي سنتي و محلي استان زنجان و همچنين شناساندن و انتقال فرهنگ اصيل اين استان به نسل جوان برگزار مي‌شود.
وي بيان داشت: در جشنواره بازي‌هاي سنتي و محلي استان زنجان كه در ايام عيد نوروز برگزار مي‌شود، تمام اهالي روستاي ارشت طارم حضور فعال دارند.
صفاري با اشاره به ديگر فعاليت‌هاي كانون شهيد آويني‌ ادامه داد: انجام فعاليت‌هاي مختلف از قبيل فعاليت كتابخانه‌اي، برگزاري مراسم‌هاي ملي و مذهبي، برگزاري كلاس‌هاي علمي و هنري به منظور ارتقاي سطح علمي دانش‌آموزان و اجراي مسابقات ورزشي، برخي از فعاليت‌هاي اين كانون است.
وي هدف از تأسيس كانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد را ايجاد ارتباط مستمر جوانان با مساجد دانست و ابراز داشت: ارتباط جوانان با مساجد موجب تربيت ديني و ارتقاي سطح فرهنگي آنان و پاسداري از آرمان‌هاي امام (ره) و انقلاب اسلامي مي‌شود، كه مهم‌ترين هدف كانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد همين امر است.
صفاري به بيان نقش كانون‌هاي فرهنگي هنري در جذب و سازمان‌دهي جوانان پرداخت و تصريح كرد: كانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد با انجام كارهاي فرهنگي، هنري، ورزشي و با ايجاد نشاط و هيجان در بين جوانان و نوجوانان توانسته گامي در راستاي جذب جوانان به مساجد بردارد.
وي به مشكلات كانون شهيد آويني اشاره كرد و گفت: به دليل عدم گازكشي به روستاي ارشت طارم، كانون شهيد آويني با مشكل تأمين سوخت در زمستان مواجه است و همچنين عدم داشتن تجهيزات و امكانات اوليه مورد نياز، يكي ديگر از مشكلات اين كانون است.
مدير مسئول كانون شهيد فهميده خاطرنشان كرد: كانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد مي‌توانند با ايجاد ارتباط مستمر با روحاني و هيئت امناي مساجد و آشنا ساختن جوانان و نوجوانان با آموزه‌هاي ديني، مذهبي و انجام كارهاي فرهنگي در راستاي مقابله با تهاجم فرهنگي دشمن گام مؤثري بردارند.
انتهاي پيام/ج30/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها