عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

خيزش‌هاي مردمي آفريقا براي مقابله با رژيم صهيونيستي است

خيزش‌هاي مردمي آفريقا براي مقابله با رژيم صهيونيستي است
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:38 ب.ظ

مسئول بخش خاورميانه وزارت امور خارجه:
خيزش‌هاي مردمي آفريقا براي مقابله با رژيم صهيونيستي است

خبرگزاري فارس: مسئول بخش خاورميانه وزارت امور خارجه نوع خيزش‌هاي مردمي در شمال آفريقا را متناسب با ضديت با نظام سلطه و رژيم صهيونيستي دانست.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم به نقل از روابط عمومي دفتر نمايندگي وزارت امور خارجه در قم، مجتبي فردوسي‌پور در دومين جلسه هم انديشي فعالان بين‌المللي استان قم با موضوع بررسي تحولات اخير خاورميانه به تشريح تحولات حوزه شمال آفريقا و وضعيت مصر و نوع ديدگاه محور آمريكايي صهيونيستي به اين تحولات پرداخت.
وي ادامه داد: در حال حاضر دو تحول اساسي در منطقه شمال آفريقا را شاهد هستيم كه در نگاه نخست گفته مي‌شود اينها ناشي از بحران‌هاي اجتماعي و فقر در اين كشورهاست اما بايد به اين نكته توجه داشت كه محور اصلي اين تحولات، بحث بيداري اسلامي و نوع خيزش متناسب با ضديت با نظام سلطه و رژيم صهيونيستي است.
مسئول بخش خاورميانه وزارت امور خارجه گفت: درباره تحولات اخير، موضع وزارت خارجه بيانات رهبري در خطبه‌هاي نماز جمعه است كه بر اساس فرمايشات ايشان، اين تحولات، جنگ اراده‌هاست و هر اراده‌اي قوي باشد در صحنه مي‌ماند.
فردوسي‌پور با اشاره به انعقاد قرارداد كمپ ديويد پس از پيروزي انقلاب اسلامي ايران گفت: آمريكا و رژيم صهيونيستي تا سال 79 براي اعراب اهميتي قائل نبودند اما پس از پيروزي انقلاب اسلامي ترسيدند و احساس كردند كه در اينجا بايد اعراب را مهم تلقي كرد به همين خاطر قرارداد كمپ ديويد را منعقد كردند.
وي هدف از انعقاد اين قرارداد را بستن كمربند امنيتي بر اطراف رژيم صهيونيستي عنوان كرد و گفت: بر اساس اين قرارداد كمپ ديويد، هرچند صحراي سينا باز پس گرفته شد ولي با رژيم صهيونيستي توافق شد تا در منطقه سينا، دولت مصر فقط مالكيت سينا و نه حاكميت آن برخوردار باشد به گونه‌اي كه مصر فقط مي‌تواند تعداد 650 تا 700 نفر از نيروهاي نظامي خود را در اين منطقه مستقر كند.
مسئول بخش خاورميانه وزارت امور خارجه افزود: قرارداد كمپ ديويد ماهيت و هويت ارتش مصر را با وجود افتخارات تاريخي آن در نزاع با رژيم صهيونيستي از آن خلع كرد.
وي گفت: دستگاه‌هاي اطلاعاتي و امنيتي رژيم صهيونيستي و آمريكا عمر سليمان را در سايه مخفي كردند تا ساختار را مديريت كنند و سوار بر موج شوند و مصر را به مدل تبديل كنند.
انتهاي پيام/آ30/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها