عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

نمايشگاه ايران در تركمنستان دريچه‌ توسعه روابط تجاري است

نمايشگاه ايران در تركمنستان دريچه‌ توسعه روابط تجاري است
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:39 ب.ظ

سفير ايران در تركمنستان:
نمايشگاه ايران در تركمنستان دريچه‌ توسعه روابط تجاري است

خبرگزاري فارس: سفير جمهوري اسلامي ايران در تركمنستان گفت: نمايشگاه ايران در تركمنستان دريچه‌اي تازه به روي عرصه وسيع روابط تجاري و اقتصادي ميان تركمنستان و ايران باز مي‌كند.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، محمدموسي هاشمي گلپايگاني صبح امروز در جمع خبرنگاران در محل نمايشگاه تركمنستان اظهار داشت: پنجمين نمايشگاه اختصاصي توانمندي‌هاي ايران در تركمنستان با حضور بيش از 60 شركت ايراني در فضايي به مساحت يك هزار مترمربع در قصر نمايشگاهي عشق‌آباد از دو تا چهاراسفند ماه جاري توان صنعتي و صادراتي كشور را در تركمستان به نمايش مي‌گذارند.
سفير جمهوري اسلامي ايران در تركمنستان گفت: برگزاري پنجمين نمايشگاه ايران در تركمنستان فرصت مناسبي براي حضور توانمند توليد كنندگان ايراني و خراساني در بازارهاي آسياي ميانه است.
وي تصريح كرد: اين نمايشگاه دريچه‌اي تازه به روي عرصه وسيع روابط تجاري و اقتصادي ميان تركمنستان و ايران باز مي‌كند.
گلپايگاني اظهار داشت: اين نمايشگاه‌ها در شناخت كشورها از توانمندي‌ها و در نتيجه توسعه روابط تجاري و اقتصادي بسيار موثر است.
سفير جمهوري اسلامي ايران در تركمنستان گفت: با توجه به نزديك بودن مشهد به تركمنستان و هزينه‌هاي اندك انتقال محصولات به اين كشور بايد از ظرفيت‌هاي موجود در توليدات محصولات مختلف در خراسان رضوي و مشهد استفاده كرد.
وي افزود: اگر فعالان اقتصادي تركمنستان و ايران از توانمندي‌هاي يكديگر اطلاع پيدا كنند، جهشي بلند در توسعه روابط صنعتي، فناوري و خدمات فني و مهندسي و تجارت ميان دو كشور ايجاد مي‌شود.
انتهاي پيام/م30/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها