عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

3 هكتار به اراضي پشتيباني بندر تجاري لنگه افزوده شد

3 هكتار به اراضي پشتيباني بندر تجاري لنگه افزوده شد
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:39 ب.ظ

با ورود مقامات رده بالاي استاني؛
3 هكتار به اراضي پشتيباني بندر تجاري لنگه افزوده شد

خبرگزاري فارس: سرانجام پس از چند سال، تكليف قطعه زمين بين ساختمان اداره بنادر و دريانوردي لنگه و مقر نيروي انتظامي اين شهرستان با تشكيل جلسه مسئولان رده بالاي اين دو دستگاه مشخص شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهرستان بندرلنگه، چند سال است كه ساختمان اداري بنادر و دريانوردي بندرلنگه و مقر فرماندهي نيروي انتظامي اين شهرستان در مجاورت هم قرار دارند و زميني به مساحت تقريبي سه هكتار تنها مرز حايل اين دو اداره است.
همچنين با توجه به افزايش عمليات تخليه و بارگيري و آغاز عمليات طرح توسعه اداره بنادر و دريانوردي شهرستان بندرلنگه لزوم استفاده از قطعه زمين مذكور براي اين تشكيلات بيش از پيش احساس و در همين راستا طرفين تصميم به تفكيك آن گرفته‌اند تا سهم هر كدام مشخص شود.
پس از ارائه مستندات ماهواره‌اي و تاريخي از سوي اداره بنادر مشخص شده است كه بندر مالك بخش اعظمي از اين قطعه مورد بحث بوده است.
به گفته برخي از مسئولان محلي در اين بين فرماندهي نيروي انتظامي با بيان دلايلي از تفكيك اين قطعه زمين ممانعت، تا اين كه اين امر به مسئله‌اي ميان دو دستگاه تبديل شد.
اكنون مدت زيادي از اختلاف بر سر اراضي غربي بندرلنگه مي‌گذرد و چون با رايزني‌هاي مقامات محلي مشكل برطرف نشد، لذا جاي آن بود تا مسئله با كمك مسئولان استان حل شود.
در هيمن راستا علي‌اكبر صفايي مديركل بنادر و دريانوردي هرمزگان و محمدعلي آخوندي فرمانده انتظامي اين استان به همراه احمد مرادي مدير كل سياسي و امنيتي استانداري و نيز فرماندار بندرلنگه غلامحسين زارعي در روزهاي اخير اقدام به برگزاري نشستي در راستاي حل اين مشكل كرده‌اند.
مدير كل بنادر و دريانوردي هرمزگان در اين نشست از طولاني شدن اين مسئله اظهار نگراني كرد و گفت: مسلما به درازا كشيده شدن اين مسئله به نفع مردم شهرستان نخواهد بود.
صفايي با اشاره به اقدامات سازمان بنادر و دريانوردي در راستاي رشد اين بندر و اجراي طرح توسعه بندرلنگه افزود: اختلاف دو دستگاه دولتي بر سر يك مسئله حل شدني به صلاح جامعه نيست.
وي افزود: رشد و توسعه بندر، اراضي بندر و افزايش عمليات تخليه و بارگيري نويد بخش ايجاد مشاغل جديد و شكوفايي اقتصادي و تكميل كار دولت در مسير محروميت‌زدايي و عدالت محوري است.
فرمانده نيروي انتظامي هرمزگان نيز ضمن ابراز خوشبيني از حل سريع اين اختلاف، ارائه مستندات مبني بر حقوق هر يك از طرفين از اراضي مورد اختلاف را خواستار شد.
محمدعلي آخوندي افزود: ارائه پيشنهادات منطقي و قابل اجرا مسلما حلال خواهد بود.
فرماندار بندرلنگه نيز رشد و توسعه بندر را در راستاي رشد اقتصادي شهر ضروري عنوان و وظيفه دولت در حركت به سوي محروميت‌زدايي از چهره شهرستان را گوشزد و از مساعدت هيئت استاني تقدير كرد.
نتيجه اين رايزني‌ها و نشست مذكور بر اين شد كه تمام اراضي و مستحداث نيروي انتظامي به اداره بنادر و دريانوردي با اين شرط كه ابتدا ميزان تعيين شده مساحت اراضي ارزش‌گذاري و سپس قيمت مقرر اين اراضي از سوي سازمان بنادر و دريانوردي به نيروي انتظامي پرداخت شود، به اداره بندر فروخته شود.
يادآور مي‌شود بندرگاه لنگه به دليل واقع شدن در ساحل مركزي شهر در سال‌هاي اخير و در پي اجراي طرح‌هاي توسعه با مشكلاتي در امر كمبود اراضي مواجه شده است.
همچنين بنادر و دريانوردي در موضوعي تقريبا مشابه با شهرداري بندرلنگه با هدف گسترش اراضي پشتيباني بندرگاه لنگه بر سر دريافت بخشي از اراضي بوستان ساحلي كوثر مدت‌هاست است كه در حال رايزني با مديران شهري است.
بندرلنگه از بنادر پر قدمت و زبانزد جنوب كشور است كه با توسعه بندر شهيد رجايي در شرق اين بندر طي دهه‌هاي اخير نگاه‌ها و سرمايه‌ها از سمت اين بندر به بندرعباس كشيده شد.
بندرلنگه با نام بندر مرواريد نيز شناخته مي‌شود.
انتهاي پيام/صا10/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها