عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

هر ماه 6 واگن وارد مشهد مي‌شود

هر ماه 6 واگن وارد مشهد مي‌شود
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:44 ب.ظ

تا آذر ماه سال آينده؛
هر ماه 6 واگن وارد مشهد مي‌شود

خبرگزاري فارس: شهردار مشهد گفت: براي تكميل ظرفيت قطار شهري اين شهر، تا آذر ماه سال‌ آينده ماهانه شش واگن قطار از چين وارد مشهد مي‌شود.

سيدمحمد پژمان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار داشت: اين قطارها پس از ترك بندر داليان چين وارد بندر عباس و سپس به شهر مشهد منتقل مي‌شود.
وي با بيان اينكه محموله بعدي قطار شهري مشهد فروردين سال آينده به مشهد مي‌رسد گفت: براي خط يك قطار شهري مشهد، 60 واگن قطار شهري از شركت و كمپاني چيني خريداري شده كه تاكنون 9 واگن‌ آنها به مشهد رسيده است.
شهردار مشهد با اشاره به حجم اين واگن‌ها تصريح كرد: هر واگن از اين قطارها كه شامل سه بخش است بيش از 750 نفر ظرفيت دارد.
وي با اشاره به بهره‌برداري از خط يك قطار شهري مشهد همزمان با ميلاد پيامبر (ص) اظهار داشت: در روزهاي نخستين آغاز به كار اين قطار شهري ساعات كاري سرويس‌دهي در اين زمينه تنها بين چهار تا پنج ساعت است.
پژمان به دلايل اين كاهش زمان سرويس‌دهي اشاره كرد و گفت: در تمام نقاط جهان نيز به دليل پيچيدگي پروسه را‌ه‌اندازي قطار شهري در زمان آغاز اجراي طرح، اين‌گونه مسائل پيش مي‌آيد.
وي راه‌اندازي طرحي مانند قطار شهري را بسيار سخت و پيچيده عنوان كرد و گفت: اين كار مانند وارد خط شدن اتوبوس نيست و به مولفه‌هاي خاصي وابسته است.
شهردار مشهد، ورود واگن‌هاي قطار شهري مشهد را تدريجي عنوان كرد و افزود: شهر مشهد منتظر ورود 51 بخش ديگر واگن‌هاي قطار شهري است.
وي با بيان اينكه اين طرح ملي تا آبان و آذر سال 90 به ظرفيت نهايي مي‌رسد، افزود: در اين زمان ساعات كاري و سرويس‌دهي به مسافران از ساعت شش تا 11 شب است.
پژمان تاكيد كرد: با آمدن هر واگن قطار به چرخه حمل و نقل ريلي مشهد، زمان و فاصله رسيدن هر قطار كم شده و در نهايت سبب كاهش اتلاف وقت مسافران مي‌شود.
وي افزود: با رسيدن به ظرفيت نهايي قطار شهري مشهد، سالانه بيش از 70 ميليون نفر با اين وسيله حمل و نقل مي‌شوند.
شهردار مشهد گفت: با احتساب اين ميزان، روزانه حدود 200 هزار نفر از خدمات حمل و نقل ريلي در شهر مشهد بهره‌مند مي‌شوند.
وي تصريح كرد: همچنين هم اكنون ناوگان اتوبوسراني مشهد با داشتن بيش از 2 هزار و 300 دستگاه اتوبوس سالانه حدود 450 ميليون مسافر را در شهر جابه‌جا مي‌كند.
پژمان افزود: با راه‌اندازي قطار شهري در كنار ناوگان اتوبوسراني حجم عظيمي از ترافيك شهر مشهد كاسته شده و مردم نيز تمايل بيشتري نسبت به استفاده از وسايل حمل و نقل عمومي پيدا مي‌كنند.
انتهاي پيام/م20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها