عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

بزرگ‌ترين كارخانه آسفالت اردبيل راه‌اندازي مي‌شود

بزرگ‌ترين كارخانه آسفالت اردبيل راه‌اندازي مي‌شود
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:44 ب.ظ

سال آينده؛
بزرگ‌ترين كارخانه آسفالت اردبيل راه‌اندازي مي‌شود

خبرگزاري فارس: سخنگوي شوراي شهر اردبيل گفت: سال آينده بزرگ‌ترين كارخانه توليد آسفالت در اردبيل با سرمايه يك ميليارد تومان اعتبار در سه خط توليد آسفالت گرم در مسير كوراييم راه‌اندازي مي‌شود.

نادر فرزانه امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اردبيل اظهار داشت: براي خريد اين كارخانه شهرداري اردبيل 671 ميليون تومان اعتبار اوليه هزينه كرده كه انتظار داريم سال آينده با توليد مضاعف آسفالت بخشي از مشكلات آسفالت معابر و كوچه‌هاي اردبيل برطرف شود.
وي در مورد تملك چند‌ هكتار اراضي در كمربندي دوم اردبيل افزود: يكي از شاهكارهاي شهرداري اردبيل در سال‌هاي اخير بحث سر و سامان دادن به كمربندي دوم اردبيل بود كه با تملك زمين و بازگشايي‌ها بيش از 70 درصد كار تا كنون انجام شده است.
فرزانه در مورد جذب سرمايه‌گذار بيان داشت:‌ سرمايه‌گذاران اكثراً رغبت به سرمايه‌گذاري در مناطق توريستي اردبيل نظير شورابيل را دارند و ما براي توسعه سرمايه‌گذاري ساير مناطق نيازمند تامين زيرساخت‌ها و جذب سرمايه‌گذار براي حضور در ساير نقاط شهر هستيم.
وي با انتقاد از برخي سرمايه‌گذاري‌هاي بي‌نتيجه و اعتماد‌سوز گفت: ما بايد در گام اول گردش مالي سرمايه‌گذار را كه قصد دارد در اين شهر ميليارد‌ها تومان سرمايه‌گذاري كند را بگيريم تا مطمئن باشيم سرمايه‌گذار با دست پر به شهر آمده و قصد سرمايه‌گذاري دارد.
فرزانه عنوان داشت: شوراي سوم چوب برخي بي‌تدبيري‌هاي عملكرد شوراي اول و دوم را مي‌خودر به طوري كه در برخي پروژه‌هاي مشاركتي و سرمايه‌گذاري‌هاي خصوصي با شكست مواجه شده و يا به بن‌بست خورده‌ايم كه همين امر بي‌اعتمادي سرمايه‌گذاران توانمند را نيز سبب شده است.
عضو شوراي شهر اردبيل يكي از نقاط مبهم عملكرد شهرداري اردبيل را عقب بودن در جذب مشاركت‌هاي خصوصي و سرمايه‌هاي مردمي عنوان كرد و ادامه داد: امر مشاركت ادبيات خاص خود را دارد به طوري كه در بسياري از استان‌ها شهرداري‌ها 70 تا 80 درصد هزينه‌هاي خود را از اين راه به دست مي‌آورند.
وي افزود: در كل كشور 76 درصد درآمد، حاصل از فروش تراكم و حضور سرمايه‌گذاران است؛ در حالي كه در شهرداري اردبيل و شهرداري‌هاي مناطق نظير اين شهر تنها 20 درصد درآمد‌ها از اين محل است.
فرزانه هنر خوب يك شهرداري موفق و شوراي كار آمد را جذب و كسب درآمدهاي پايدار عنوان كرد و اظهار داشت: اين امر سبب مي شود فشار اندكي بر مردم و شهرداري در اجراي پروژه‌ها وارد كند.
وي گفت: 26 سال پيش در بررسي محل درآمدي شهرداري‌ها تعيين تكليف خاصي انجام نشد و امروز شاهد آن هستيم كه برخي استان‌ها با چانه‌زني‌هاي بالا اعتبارات بيشتري را از وزارت كشور دريافت و برخي استان‌ها نظير اردبيل از اين درآمدها محروم هستند.
سخنگوي شوراي شهر اردبيل با انتقاد از برخي تخفيف‌هاي موردي به سرمايه‌گذاران و مراجعان به شهرداري، به خبرنگار فارس اظهار داشت: نبايد منافع عام را بر خاص برتري داد چرا كه بنده از اول مخالف تخفيف‌هاي موردي و خاص هستم و معتقدم تخفيف سالانه يك بار براي عموم مردم مي‌تواند مفيد و كارساز باشد.
وي در مورد طرح تفصيلي نيز عنوان داشت: طرح تفصيلي را به دليل اين‌كه قابليت اجرا ندارد قبول نداريم و معتقديم در طرح جامع شهر اردبيل كه اخيرا با حذف رينگ سه به تصويب رسيده مي‌توان كارهاي عملياتي خوبي را در حوزه عمران شهري انجام داد.
فرزانه اجراي هرگونه طرح و برنامه‌ريزي را منوط به كسب درآمد و تامين اعتبار مورد نياز اعلام و خاطرنشان كرد: طرح تفصيلي برنامه بي‌روحي است كه تنها روي كاغذ به نمايش در مي‌آيد و قابليت اجرا نيز پيدا نمي‌كند.
انتهاي پيام/ج10/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها