عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

آزادسازي30 هزار هكتار از اراضي ممنوعه مرزي در خوزستان

آزادسازي30 هزار هكتار از اراضي ممنوعه مرزي در خوزستان
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:45 ب.ظ

مديركل مرزي خوزستان خبر داد:
آزادسازي30 هزار هكتار از اراضي ممنوعه مرزي در خوزستان

خبرگزاري فارس: مديركل انتظامي و مرزي استانداري خوزستان از رهاسازي 30 هزار هكتار از مناطق ممنوعه مرزي در اين استان و بازگرداندن آنها به مرزنشينان تا پايان امسال خبر داد.

عبدالرحيم ناطقي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز، گفت: در راستاي طرح جامع ساماندهي مرزهاي كشور، 30 هزار هكتار از اراضي ممنوعه در مرزهاي خوزستان و شهرهاي خرمشهر، آبادان، دشت آزادگان و هويزه رهاسازي و به مرزنشينان بازگردانده مي‌شود.
وي با اشاره به اينكه طرح جامع حريم امنيتي مرزها پس از تشكيل كارگروه تخصصي و جلسات و تلاش‌هاي بسيار اعضا، تدوين شد، افزود: اين طرح ابتدا در جلسه شوراي تامين استان مصوب و براي تصويب نهايي به شوراي توسعه شرق و غرب كشور ارائه شد كه در اين شورا نيز مصوب و به خوزستان ابلاغ گرديد.
ناطقي تصريح كرد: بر اساس طرح جامع ساماندهي مرزها بخش اعظمي از اراضي كه در منطقه ممنوعه و در اختيار نيروهاي نظامي قرار داشتند، رهاسازي و به نهادها، سازمان‌ها و مردم براي اشتغال‌زايي و توسعه معيشت مرزي واگذار مي‌شوند.
وي خاطرنشان كرد: در اجراي طرح حريم امنيتي از 34 هزار هكتار اراضي منطقه ممنوعه 30 هزار هكتار تا پايان امسال رهاسازي مي‌شود كه در شهرستان‌هاي آبادان، خرمشهر، دشت آزادگان و هويزه قرار دارند و بخشي از آن واقع در هورالعظيم سال گذشته رهاسازي شد.
اين مقام مسئول با بيان اينكه تحقق طرح حريم امنيتي به اجراي زيرساخت و هماهنگي منطقه‌اي نياز دارد، تاكيد كرد: مقدمات اجراي اين طرح در حال انجام است و طي پنج سال آينده كاملاً عملياتي مي‌شود.
به گفته وي، پيش از اين تردد صيادان و كشاورزان در اين مناطق با مشكلات و ممنوعيت‌هايي همراه بود كه با اين رهاسازي امكان تردد ميسر مي‌شود.
مديركل انتظامي و مرزي استانداري خوزستان همچنين گفت: طي نشست‌هايي در استان و كشور، مقرر شد كه به منظور تامين امنيت هوايي و زميني مرزها تمهيداتي فراهم شود، كه از آن جمله همكاري نيروي انتظامي و تامين امنيت از طريق بالگرد خواهد بود.
ناطقي در ادامه سفر كميسيون امنيت ملي به استان را يادآور شد و افزود: اين كميسيون پس از بازديد ميداني از مرزهاي خوزستان، بر حل مشكل مرزنشينان تاكيد كردند كه اين موضوع در شوراي تامين استان هم مطرح و تصميماتي اتخاذ شد.
انتهاي پيام/غ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها