عضویت العربیة English
امام صادق علیه‌السلام: هر کس به شایستگی در حقّ خانواده‌اش نیکی کند، خداوند بر عمرش می‌افزاید. الکافی، ج8، ص219

آزادسازي30 هزار هكتار از اراضي ممنوعه مرزي در خوزستان

آزادسازي30 هزار هكتار از اراضي ممنوعه مرزي در خوزستان
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:45 ب.ظ

مديركل مرزي خوزستان خبر داد:
آزادسازي30 هزار هكتار از اراضي ممنوعه مرزي در خوزستان

خبرگزاري فارس: مديركل انتظامي و مرزي استانداري خوزستان از رهاسازي 30 هزار هكتار از مناطق ممنوعه مرزي در اين استان و بازگرداندن آنها به مرزنشينان تا پايان امسال خبر داد.

عبدالرحيم ناطقي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز، گفت: در راستاي طرح جامع ساماندهي مرزهاي كشور، 30 هزار هكتار از اراضي ممنوعه در مرزهاي خوزستان و شهرهاي خرمشهر، آبادان، دشت آزادگان و هويزه رهاسازي و به مرزنشينان بازگردانده مي‌شود.
وي با اشاره به اينكه طرح جامع حريم امنيتي مرزها پس از تشكيل كارگروه تخصصي و جلسات و تلاش‌هاي بسيار اعضا، تدوين شد، افزود: اين طرح ابتدا در جلسه شوراي تامين استان مصوب و براي تصويب نهايي به شوراي توسعه شرق و غرب كشور ارائه شد كه در اين شورا نيز مصوب و به خوزستان ابلاغ گرديد.
ناطقي تصريح كرد: بر اساس طرح جامع ساماندهي مرزها بخش اعظمي از اراضي كه در منطقه ممنوعه و در اختيار نيروهاي نظامي قرار داشتند، رهاسازي و به نهادها، سازمان‌ها و مردم براي اشتغال‌زايي و توسعه معيشت مرزي واگذار مي‌شوند.
وي خاطرنشان كرد: در اجراي طرح حريم امنيتي از 34 هزار هكتار اراضي منطقه ممنوعه 30 هزار هكتار تا پايان امسال رهاسازي مي‌شود كه در شهرستان‌هاي آبادان، خرمشهر، دشت آزادگان و هويزه قرار دارند و بخشي از آن واقع در هورالعظيم سال گذشته رهاسازي شد.
اين مقام مسئول با بيان اينكه تحقق طرح حريم امنيتي به اجراي زيرساخت و هماهنگي منطقه‌اي نياز دارد، تاكيد كرد: مقدمات اجراي اين طرح در حال انجام است و طي پنج سال آينده كاملاً عملياتي مي‌شود.
به گفته وي، پيش از اين تردد صيادان و كشاورزان در اين مناطق با مشكلات و ممنوعيت‌هايي همراه بود كه با اين رهاسازي امكان تردد ميسر مي‌شود.
مديركل انتظامي و مرزي استانداري خوزستان همچنين گفت: طي نشست‌هايي در استان و كشور، مقرر شد كه به منظور تامين امنيت هوايي و زميني مرزها تمهيداتي فراهم شود، كه از آن جمله همكاري نيروي انتظامي و تامين امنيت از طريق بالگرد خواهد بود.
ناطقي در ادامه سفر كميسيون امنيت ملي به استان را يادآور شد و افزود: اين كميسيون پس از بازديد ميداني از مرزهاي خوزستان، بر حل مشكل مرزنشينان تاكيد كردند كه اين موضوع در شوراي تامين استان هم مطرح و تصميماتي اتخاذ شد.
انتهاي پيام/غ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها