عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

خدمات سلامت به روستاي دورك رحمان 3 ماه يك ‌بار انجام مي‌شود

خدمات سلامت به روستاي دورك رحمان 3 ماه يك ‌بار انجام مي‌شود
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:45 ب.ظ

فرماندار اردل:
خدمات سلامت به روستاي دورك رحمان 3 ماه يك ‌بار انجام مي‌شود

خبرگزاري فارس: فرماندار اردل گفت: باتوجه به جابه‌جايي روستاي دورك رحمان و روستاهاي همجوار و واگذاري زمين به ساكنان اين روستاها خدمات سلامت به صورت سه ماه يك ‌بار انجام مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهركرد، فيروز خسروي صبح امروز در جلسه شوراي سلامت اين شهرستان با اشاره به وضعيت تملك روستاي دورك رحمان از توابع اين شهرستان اظهار داشت: تملك اين روستا از طرف وزارت نيرو انجام شده و حذف روستاي دورك رحمان و روستاهاي مشابه از نقشه جغرافيايي شهرستان اتفاق افتاده است.
وي افزود: برهمين اساس فرمانداري با هماهنگي آب نيرو برنامه‌ريزي لازم را براي نقل و انتقال كاركنان شبكه به‌منظور ارائه خدمات سلامت براساس برنامه زمان‌بندي ارائه شده از شبكه بهداشت براي ساكنان اين روستاها فراهم كرده است.
خسروي ادامه داد: همچنين پيگيري لازم براي جابه‌جايي خانوارهاي باقيمانده در اين روستاها از سوي مراجع ذي‌صلاح مدنظر قرار گرفته است.
فرماندار اردل از واگذاري زمين به ساكنان اين روستاها در شهر اردل خبر داد و گفت: باتوجه به اينكه به اهالي اين روستاها در اردل زمين واگذار شده است و بايد در درازمدت جابه‌جا شوند برهمين اساس خدمات سلامت به صورت سه ماهه انجام مي‌شود كه در اين راستا مساعدت لازم با شبكه بهداشت به عمل خواهد آمد.
وي در ادامه يكي از مهم‌ترين ويژگي‌هاي هر نظام حكومتي را توجه به بهداشت و سلامت جامعه دانست و گفت: اين موضوع معمولا در رأس برنامه‌ريزي‌هاي استراتژيك قرار مي‌گيرد، به طوري كه در نظام مقدس جمهوري اسلامي نيز توجه ويژه‌اي به اين موضوع در قانون اساسي و برنامه‌هاي مدون پنج ساله شده است.
خسروي خاطرنشان كرد: سلامت و بهداشت عمومي جامعه مسئله ساده‌اي نيست كه بتوانيم به راحتي از كنار آن بگذريم، لحظه لحظه زندگي افراد جامعه نيازمند توجه به اين امر است.
وي خاطرنشان كرد: اگرچه سطح بهداشت عمومي بهتر شده، مراقبت از مادران باردار بيشتر، مرگ و مير نوزادان كاهش و اميد به زندگي در جامعه ما بهبود يافته ولي تمامي اينها كافي نيست و جامعه اسلامي ما نيازمند ارتقاي بيشتري در راستاي بهداشت و سلامت است.
انتهاي پيام/صا20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها