عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

بازرسي از 1019 واحد توزيع‌كننده مواد غذايي در اردل

بازرسي از 1019 واحد توزيع‌كننده مواد غذايي در اردل
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:48 ب.ظ

در يك ماه گذشته صورت گرفت؛
بازرسي از 1019 واحد توزيع‌كننده مواد غذايي در اردل

خبرگزاري فارس: رئيس شبكه بهداشت و درمان اردل گفت: در يك ماه گذشته بيش از يك‌هزار و 19 مورد بازديد از اماكن تهيه و توزيع مواد غذايي در اردل صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهركرد، محمد خاكسار حقاني صبح امروز در جلسه شوراي سلامت اين شهرستان ضمن ارائه گزارش عملكرد واحدهاي مختلف شبكه بهداشت و درمان اردل در يك ماه گذشته اظهار داشت: با توجه به ضرورت توجه به سلامت مواد غذايي در ماه گذشته بيش از يك‌هزار و 119 مورد بازرسي از اماكن تهيه و توزيع مواد غذايي در اين شهرستان صورت گرفته است كه در مجموع اين بازرسي‌ها 10 مورد تخلف شناسايي و به مراجع قضايي ارجاع داده شده است.
وي انجام 289 بازرسي از اماكن عمومي اين شهرستان را از ديگر اين اقدامات برشمرد و گفت: در طول اين بازرسي‌ها به دنبال مشاهده تخلفات صورت گرفته 112 اخطاريه صادر و بر ضرورت رفع اين تخلفات در كوتاه‌ترين زمان ممكن تأكيد شد.
خاكسار حقاني ادامه داد: 80 مورد نمونه‌برداري ميكروبي آب آشاميدني، انجام 3 هزار و 695 مورد كلرسنجي، صدور 25 كارت معاينه پزشكي، برگزاري 51 جلسه آموزشي براي گروه‌هاي مختلف هدف، انجام 17 نمونه نمونه‌برداري مواد غذايي از ديگر اقدامات واحد بهداشت و درمان اين شبكه در راستاي تأمين امنيت سلامت مردم اين شهرستان به‌شمار مي‌رود.
رئيس شبكه بهداشت و درمان شهرستان اردل با بيان اينكه بهداشت حرفه‌اي شاخه‌اي از علم بهداشت است، گفت: با شناسايي، ارزشيابي و كنترل عوامل زيان‌آور در محيط كار از بروز بيماري‌ها و عوارضي كه ممكن است توسط عوامل زيان آور فيزيكي، شيميايي، بيولوژيكي، ارگونوميكي به وجود آيد، جلوگيري مي‌شود.
وي در ادامه با اشاره به عملكرد واحد آموزش و ارتقاي سلامت مركز بهداشت اين شهرستان گفت: پايش فعاليت‌هاي آموزشي چهار خانه بهداشت و مركز در غالب بازديد كارشناسي، نظارت بر برگزاري و همچنين پايش كيفي چهار كارگاه آموزشي برگزار شده توسط واحدهاي شبكه، برگزاري كلاس‌هاي آموزشي براي ياوران بسيجي با عنوان تغذيه و تندرستي از مهم‌ترين اين فعاليت‌ها محسوب مي‌شود.
خاكسار حقاني همچنين اضافه كرد: تشكيل كميته رسانه‌ها و بررسي رسانه‌هاي آموزشي توليد شده توسط واحدها و شركت در كلاس‌هاي برگزار شده توسط واحد آموزش سلامت مركز بهداشت استان از ديگر اقدامات صورت گرفته توسط واحد آموزش و ارتقاي سلامت مركز بهداشت اين شهرستان در طول مدت يك ماهه گذشته است.
وي در ادامه عملكرد واحد پيشگيري و مبارزه با بيماري‌ها را مورد اشاره قرار داد و گفت: بيماريابي و درمان و مراقبت هاي بهداشتي در راستاي 28 مورد از افراد حيوان گزيده عليه بيماري هاري، ارائه مراقبت‌هاي بهداشتي لازم به يك‌هزار و 813 مورد از افراد مبتلا به فشار خون، ارائه مراقبت‌هاي پزشكي به 685 مورد از افراد مبتلا به ديابت، و 16 نفر از مبتلايان به تالاسمي ماژور از مهم‌ترين اين اقدامات به‌شمار مي‌رود.
خاكسار حقاني در ادامه اين جلسه از ارائه مراقبت‌هاي درماني به 685 مادر باردار و 555 مادر باردار مراقبت‌شده به صورت ويژه در مدت يك ماهه گذشته خبر داد و گفت: همچنين باتوجه به اقدامات و برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته تمهيدات لازم براي مراقبت از مادران باردار كه نيازمند مراقبت ويژه هستند و از مراجعه به پايگاه شهري اردل امتناع مي‌كنند نيز انديشيده شده است.
وي همچنين از ارائه خدمات به مناطق دورافتاد و سخت گذر روستاهاي اين شهرستان خبر داد و گفت: برهمين اساس به‌منظور ارائه خدمات سلامت به روستاهاي سخت‌گذر ده‌دلي، ليمه، دم‌آب، سرقلعه، ده زرد و بادره سمي به صورت سه ماهه توسط بالگرد انجام مي‌گيرد.
انتهاي پيام/صا10/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها