عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

كشفيات مواد مخدر در كوهرنگ افزايش يافت

كشفيات مواد مخدر در كوهرنگ افزايش يافت
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:48 ب.ظ

فرماندار كوهرنگ:
كشفيات مواد مخدر در كوهرنگ افزايش يافت

خبرگزاري فارس: فرماندار كوهرنگ گفت: كشفيات مواد مخدر در دو ماه اخير نسبت به پاييز در اين شهرستان 100 درصد افزايش يافته است.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهركرد، ستار خيري صبح امروز در جلسه شوراي مبارزه با مواد مخدر در اين شهرستان از كشف 513 گرم انواع مواد مخدر در دو ماه اخير در اين شهرستان خبر داد و گفت: اين ميزان كشفيات مواد مخدر در مقايسه با سه ماه گذشته 100 درصد افزايش داشته است.
وي افزايش عمليات گشت‌هاي پليسي در اين شهرستان را از مهم‌ترين علل افزايش كشفيات مواد مخدر در اين شهرستان اعلام كرد و گفت: برگزاري ايست‌هاي پليس، گشت و بازرسي در مبادي ورودي شهرستان و شناسايي عوامل توزيع و مصرف مواد مخدر از ديگر دلايل اين افزايش به شمار مي‌رود.
خيري بر ضرورت آموزش چهره به چهره به‌ويژه براي اقشار آسيب‌پذير از جمله دانش‌آموزان در راستاي كاهش شيوع مصرف مواد مخدر در اين شهرستان تأكيد كرد و گفت: ايجاد انزجار از مواد مخدر در بين دانش‌آموزان و جوانان، فرهنگ‌سازي براي خانواده‌ها و آگاه سازي قشر جوان از مضرات اين ماده مخرب به طور قطع و يقين بيشترين تأثير در امر مبارزه با مواد مخدر را خواهد داشت.
فرماندار كوهرنگ با اشاره به ديگر اقدامات موثر در راستاي مبارزه با مواد مخدر در اين شهرستان خاطرنشان كرد: نا امن كردن مراكز آلوده به‌ويژه در كانون‌هاي گردشگري اين شهرستان از ديگر اقدامات ستاد مبارزه با مواد مخدر در شهرستان خواهد بود.
وي در ادامه بر ضرورت تعامل و همكاري همه جانبه دستگاه‌هاي اجرايي به منظور پيشگيري و مبارزه با مواد مخدر در جامعه تأكيد كرد و افزود: تعاملات و همكاري دستگاه‌هاي اجرايي در راستاي پيشبرد روند مبارزه با مواد مخدر در جامعه بايد بر مبناي رويكرد همپوشاني باشد و از موازي‌كاري دستگاه‌ها ممانعت شود.
وي تهاجم فرهنگي را از حربه‌هاي دشمنان اسلام در راستاي تضعيف نظام جمهوري اسلامي عنوان كرد و گفت: در حال حاضر توزيع مواد مخدر در كشورهاي اسلامي به ويژه كشور ايران از جمله دستورالعمل‌هاي تدوين شده استكبار جهاني در راستاي ضربه زدن به نظام جمهوري اسلامي است.
خيري با اشاره به پيامدهاي منفي مصرف مواد مخدر در جامعه گفت: هدررفت سرمايه‌هاي كلان مادي كشور، تحميل هزينه‌هاي بالاي درمان اعتياد از مهم‌ترين پيامدهاي منفي اجتماعي مصرف مواد به شمار مي‌رود.
وي با بيان اينكه معضل اعتياد امنيت يك جامعه را متزلزل مي‌كند، گفت: فرهنگ‌سازي در جامعه، ايجاد الگوهاي رفتاري متناسب و مطلوب در سطح خانواده‌ها، نهادينه‌كردن ارزش‌هاي ديني در سطح جامعه از ديگر راهكارهاي پيشگيري و مبارزه با مواد مخدر در راستاي فراهم كردن امنيت در جامعه است.
انتهاي پيام/صا20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها