عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

يك داروخانه شبانه‌روزي در آذربايجان غربي وجود دارد

يك داروخانه شبانه‌روزي در آذربايجان غربي وجود دارد
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:49 ب.ظ

به ازاي هر 60 هزار نفر؛
يك داروخانه شبانه‌روزي در آذربايجان غربي وجود دارد

خبرگزاري فارس: رئيس دانشگاه علوم پزشكي و بهداشت و درمان آذربايجان غربي گفت: به ازاي هر 60 هزار نفر يك داروخانه شبانه‌روزي در اين استان وجود دارد.

نصرت‌الله ملازاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اروميه اظهار داشت: در حال حاضر 306 داروخانه فعال در آذربايجان غربي وجود دارد.
وي با بيان اينكه 267 داروخانه در بخش خصوصي، 9 داروخانه داخل درمانگاه و 30 داروخانه بيمارستاني در سطح استان آذربايجان غربي فعاليت دارند، تصريح كرد: در بخش دارو مشكل خاصي وجود ندارد و عمده مشكلات در اين زمينه به فروشگاه‌هاي گياهان دارويي باز مي‌گردد.
اين مسئول با بيان اينكه اغلب فروشگاه‌هاي دارويي استان بدون مجوز فعاليت مي‌كنند، اضافه كرد: فروشگاه‌هاي گياهان دارويي فقط مجاز به توليد گياهان دارويي هستند و فروش داروهاي گياهي توسط اين فروشگاه‌ها مجاز نيست.
ملازاده با بيان اينكه نظارت بر سلامت و ايمني 700 هزار قلم مواد خوراكي، آشاميدني و آرايشي را عهده‌دار هستيم، خاطرنشان كرد: رسيدگي به محصولات فرآوري شده از ديگر اقدامات اين دانشگاه در حوره غذا و دارو است.
وي با اشاره به ميزان تخلف‌هاي پزشكي در 9 ماه سال جاري، عنوان كرد: رسيدگي به ميزان تخلف‌ها از وظايف سازمان نظام پزشكي است و آماري از ميزان تخلفات پزشكي نداريم.
اين مسئول با بيان اينكه خطاهاي پزشكي با تخلف تفاوت دارد، اضافه كرد: بيمارستان‌هاي موجود در استان بيمارستان‌هاي دانشگاهي هستند و اگر خطاهاي پزشكي در محيط آموزشي بيمارستان‌ها رخ دهد مورد بررسي قرار مي‌گيرد.
اين مسئول در پايان با بيان اينكه برخورد با خطاهاي پزشكي قوانين خاص خود را دارد، ابراز داشت: در پزشكي به طور عمده خطا وجود دارد و تعداد تخلف بسيار پايين است.
انتهاي پيام/ن30/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها