عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

نرخ مرغ شب عيد تا پايان هفته جاري نهايي مي‌شود

نرخ مرغ شب عيد تا پايان هفته جاري نهايي مي‌شود
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:49 ب.ظ

مديرعامل شركت پشتيباني امور دام اصفهان:
نرخ مرغ شب عيد تا پايان هفته جاري نهايي مي‌شود

خبرگزاري فارس: مديرعامل شركت پشتيباني امور دام استان اصفهان گفت: نرخ مرغ شب عيد تا پايان هفته جاري و با تصميم ستاد تنظيم بازار در تهران و براي تمامي استان‌ها نهايي مي‌شود.

فيروز زاهدي امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان، با بيان اينكه در حال حاضر قيمت مرغ براي شب عيد نهايي نشده است، اظهار داشت: نرخ هر كيلو مرغ براي تامين بازار شب عيد، از سوي ستاد تنظيم بازار در تهران در دست پيگيري است.
وي ادامه داد: در ستاد تنظيم بازار نه تنها نرخ مرغ بلكه قيمت گوشت قرمز نيز براي عرضه در بازار تعيين خواهد شد كه همزمان با برپايي نمايشگاه‌هاي بهاره و همزمان با سراسر كشور اعلام مي‌شود.
مديرعامل شركت پشتيباني امور دام استان اصفهان افزود: تصميمات ستاد تنظيم بازار براي نرخ‌گذاري و تامين نياز بازار در شب عيد به سود مصرف ‌كننده خواهد بود.
وي با بيان اينكه قيمت مرغ و گوشت قرمز در استان‌ها به صورت سراسري تعيين مي‌شود، تصريح كرد: اخباري كه مبني بر كاهش توليد و جوجه‌ريزي در واحدهاي مرغ‌داري مطرح شده است صحت ندارد و امسال استان اصفهان بيشترين ميزان جوجه‌ريزي را در طول سال‌هاي اخير داشته است به گونه‌اي كه در سال‌ جاري حدود 8 ميليون قطعه جوجه‌ريزي در استان اصفهان انجام شد.
زاهدي ادامه داد: با وجود اينكه دولت در ستاد تنظيم بازار به دنبال سود مصرف كننده است اما با افزايش قيمت نهاده‌ها براي واحدهاي توليدي، نهاده‌هاي با قيمت يارانه‌اي از سوي دولت در بين واحدهاي توليدي توزيع خواهد شد.
وي با بيان اينكه با افزايش قيمت ذرت و سويا كه از نهاده‌هاي مرغ است، دولت با توزيع اين دو نهاده با نرخ كمتر به كمك توليد كننده آمده است، اظهار داشت: با افزايش نرخ ذرت در بازار آزاد به 450 تومان به ازاي هر كيلو دولت ذرت با نرخ 400 تومان را در بين واحدهاي مرغ‌داري توزيع كرده است.
مديرعامل شركت پشتيباني امور دام استان اصفهان افزود: نرخ سويا نيز در ماه‌هاي اخير به بالاي 580 تومان به ازاي هر كيلو افزايش يافت كه با تصميم دولت براي حمايت از توليد كنندگان، سويا با قيمت 570 تومان در بين واحدهاي توليدي توزيع شد.
وي ادامه داد: در صورتي كه قيمت نهاده‌ها افزايش يابد، دولت وارد بازار خواهد شد و اين يكي از اقدامات دولت در حمايت از توليد كننده است و در همين راستا به منظور حمايت از مصرف‌ كننده نيز به محض افزايش قيمت مرغ دولت وارد بازار خواهد شد و بازار را به نفع مصرف ‌كننده تنظيم مي‌كند.
زاهدي تصريح كرد: با توجه به اينكه شركت پشتيباني امور دام استان اصفهان، هر ساله براي كمك به تنظيم بازار ذخيره‌اي را در بخش مرغ در نظر مي‌گيرد در سال‌ جاري نيز به منظور تامين بازار شب عيد، ذخيره مرغ به اندازه كافي دارند و مردم از اين بابت نگران نباشند.
وي با اشاره به اينكه ذخيره مرغ شركت پشتيباني امور دام استان اصفهان از طريق توليدات داخلي بوده است، گفت: مرغ‌هاي وارداتي منجمد از سوي بخش خصوصي به كشور وارد شده‌اند و ستاد تنظيم بازار براي تعيين نرخ مرغ شب عيد رقابت با قيمت محصول خارجي را مد نظر قرار نخواهد داد.
مديرعامل شركت پشتيباني امور دام استان اصفهان اضافه كرد: هنوز قيمت مرغ براي عرضه در شب عيد نهايي نشده است و تصميمات در اين مورد تا پايان هفته جاري نهايي خواهد شد.
انتهاي پيام/صا10/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها