عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

5 كتابخانه روستايي در قنوات راه‌اندازي شد

5 كتابخانه روستايي در قنوات راه‌اندازي شد
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:49 ب.ظ

در راستاي گسترش كتابخواني در مناطق محروم؛
5 كتابخانه روستايي در قنوات راه‌اندازي شد

خبرگزاري فارس: در راستاي گسترش كتابخواني در مناطق محروم، پنج كتابخانه روستايي در شهر قنوات به صورت مشاركتي راه‌اندازي شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم به نقل از روابط عمومي اداره كل كتابخانه‌هاي عمومي استان قم، مدير امور كتابخانه‌هاي عمومي شهر قنوات گفت: در حال حاضر هشت كتابخانه در شهر و روستاهاي قنوات فعال هستند كه سه باب از اين كتابخانه‌ها نهادي و بقيه به صورت مشاركتي فعاليت مي‌كنند.
محمدتقي زيني‌وند ادامه داد: بزرگ‌ترين كتابخانه شهر، كتابخانه عمومي امام خميني (ره) است كه با مساحت يك‌هزار و 200 مترمربع داراي 7 هزار و 500 نسخه كتاب بوده و به يك‌هزار و 450 نفر خدمات ارائه مي‌دهد.
وي گفت: كتابخانه‌هاي شهداي شهر قنوات، مبارك‌آباد، سراجه، حسين‌آباد، حاجي‌آباد، اسلام‌آباد و لنگرود در روستاهاي اين شهر قرار دارند و در راستاي تحقق اهداف نهاد و ترويج كتابخواني در روستاها بسيار تاثير‌گذار بوده‌اند.
مدير امور كتابخانه‌هاي عمومي شهر قنوات ادامه داد: هفت باب كتابخانه مشاركتي ديگر نيز در حال انعقاد تفاهمنامه با نهاد كتابخانه‌هاي قم است كه در صورت عقد قرارداد تعداد كتابخانه‌هاي بخش مركزي به 15 كتابخانه افزايش مي‌يابد.
وي بيان داشت: تعداد كل كتاب‌هاي موجود در اين كتابخانه‌ها، 21 هزار و 500 نسخه است كه در مساحتي نزديك به 3 هزار مترمربع به ارائه خدمات كتابخانه‌اي به مردم مي‌پردازند.
زيني‌وند بر ضرورت انجام برنامه‌هاي فرهنگي در كتابخانه‌ها تاكيد كرد و افزود: با توجه به خلأ وجود فعاليت‌هاي فرهنگي در روستاها و نيازهاي كتابخواني و فرهنگي روستاييان، كتابخانه‌هاي روستايي به عنوان پايگاه فرهنگي مي‌توانند تاثير بسيار زيادي در رشد فرهنگي و ارتقاي دانش روستائيان داشته باشند.
وي با اشاره به ارائه خدمات جنبي در كتابخانه‌ها گفت: برگزاري كلاس‌هاي اوقات فراغت، قرآن و معارف اسلامي، آموزش زبان انگليسي و كامپيوتر از برنامه‌هايي است كه در سطح كتابخانه‌ها انجام مي‌شود كه با استقبال خوبي از سوي اعضا و خانواده‌ها روبه‌رو شده است.
انتهاي پيام/آ30/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها