عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

برگزاري دومين مرحله كارگاه‌هاي نمايشنامه‌خواني در قم

برگزاري دومين مرحله كارگاه‌هاي نمايشنامه‌خواني در قم
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:49 ب.ظ

رئيس انجمن هنرهاي نمايشي استان قم خبر داد:
برگزاري دومين مرحله كارگاه‌هاي نمايشنامه‌خواني در قم

خبرگزاري فارس: رئيس انجمن هنرهاي نمايشي قم از برگزاري دومين مرحله كارگاه‌هاي نمايشنامه‌خواني در سال آينده و اعلام فراخوان جذب نمايشنامه‌ها در استان خبر داد.

رضا ابوذر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به اهميت برگزاري كارگاه‌هاي نمايشنامه‌نويسي اظهار داشت: اين كارگاه‌ها سبب شناسايي استعدادها و توانمندي‌هاي هنرمندان اين عرصه شده تا بهره‌برداري مناسب از آنها صورت گيرد.
وي خاطرنشان كرد: اين كارگاه‌ها سبب جذب مخاطبان شده و براي برگزاري جشنواره استاني متون‌ دانشنامه‌اي در دسترس قرار مي‌گيرد.
رئيس انجمن هنرهاي نمايشي استان قم با اشاره به ديگر مزاياي برگزاري كارگاه‌هاي نمايشنامه‌خواني گفت: اين كارگاه‌ها در استفاده متن‌هاي نمايشنامه‌ بومي مفيد بوده و از نفوذ و بهره‌برداري دانشنامه‌هاي خارج استاني جلوگيري مي‌كند.
ابوذر از برگزاري دومين مرحله كارگاه‌هاي نمايشنامه‌خواني در سال 90 خبر داد و افزود: علاقمندان بايد نمايشنامه‌هاي خود را در قالب موضوعات ديني، دفاع مقدس، آييني، سنتي و بومي استان تدوين كنند.
وي تصريح كرد: علاقمندان تا پايان فروردين ماه سال 90 فرصت دارند نمايشنامه‌هاي خود را به انجمن‌ هنرهاي نمايشي واقع در مجتمع كلهري ارسال كنند.
رئيس انجمن هنرهاي نمايشي استان قم با اشاره به سابقه موفق برگزاري كارگاه‌هاي دانشنامه‌خواني اذعان داشت: 10 كارگاه دانشنامه‌نويسي در سال جاري برگزار مي‌شود كه سبب جذب مخاطبان فراواني به اين كارگاه‌ها شده است.
ابوذر با اشاره به برگزاري هفته پنجم كارگاه نمايشنامه‌خواني اذعان داشت: نمايشنامه بوم بنفش به نويسندگي و كارگرداني حميده عمويي در كارگاه هفته گذشته مورد بازخواني قرار گرفت.
وي خاطرنشان كرد: اين كارگاه با هدف ارتقاي سطح كيفي نمايشنامه‌هاي بومي استان برگزار شده و هر هفته يك نمايشنامه بررسي شده و تا پايان سال جاري هفت كارگاه ديگر نيز برگزار مي‌شود.
رئيس انجمن هنرهاي نمايشي استان قم تصريح كرد: در كارگاه اين هفته از علي صفايي به عنوان پيشكسوت تئاتر استان از جمله فعالان هنر نمايش در دهه 60 بوده با اهداي لوح يادبوي تقدير شد.
انتهاي پيام/آ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها