عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

كنگره ملي سلامت خانواده در خوزستان برگزار مي‌شود

كنگره ملي سلامت خانواده در خوزستان برگزار مي‌شود
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:50 ب.ظ

براي نخستين بار؛
كنگره ملي سلامت خانواده در خوزستان برگزار مي‌شود

خبرگزاري فارس: دبير اجرايي كنگره ملي سلامت خانواده از برگزاري اين كنگره براي نخستين بار در استان خوزستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از اهواز، پروين عابدي پيش از ظهر امروز در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: كنگره ملي سلامت خانواده هر سال درسطح كشور برگزار مي‌شود كه امسال براي نخستين بار دانشگاه علوم پزشكي اهواز ميزبان برگزاري اين همايش است.
وي زمان برگزاري كنگره را روزهاي 11 و 12 اسفند ماه جاري عنوان كرد و افزود: امسال قبل از برگزاري اين كنگره در اهواز در چهار استان ديگر نيز كنگره ملي سلامت خانواده برگزارشده است.
اين مقام مسئول بيان داشت: حدود 300 مقاله به اين كنگره ارسال شد كه از اين تعداد 105 مقاله پذيرش شده است و در كنگره ارائه مي‌‌شوند.
عابدي گفت: از كل مقاله‌هاي پذيرفته شده 25 مورد سخنراني و 80 مقاله در قالب پوستر ارائه مي‌شوند.
وي گفت: حدود 200 نفر در اين كنگره شركت دارند علاوه بر ارائه مقالات طبق برنامه، سه كارگاه در زمينه بهداشت باروري و سبك زندگي سالم، ترويج شيوه ‌زندگي سالم در دوران سالمندي با تاكيد بر تغذيه سالم و تحرك و پيشگيري از سوء مصرف دارو برگزار مي‌شود.
اين مقام مسئول با بيان موضوعات مقاله‌هاي ارائه شده به اين كنگره بيان داشت: مقاله‌هاي ارسالي به كنگره در زمينه كيفيت و سبك زندگي و بيماري‌هاي مزمن، سيستم‌هاي بهداشتي و حمايتي و آسيب‌هاي اجتماعي و طلاق و خودكشي، اقتصاد خانواده، بحث آموزش و مشاوره است كه كاربردي بوده و در زندگي بسيار تاثيرگذار هستند.
دبير اجرايي كنگره ملي سلامت خانواده با اشاره به اهميت توجه هر چه بيشتر به سلامت خانواده، بيان داشت: بايد تلاش شود تا در زمينه حفظ و تامين سلامت خانواده در استان و كشور بيشتر كار شود.
عابدي گفت: خانواده ازاولويت‌هاي دولت است زيرا خانواده به عنوان نخستين كانوني است كه فرد در آن قرار مي‌گيرد و تاثيراتي كه فرد كسب مي‌كند بيشتر از محيط خانواده است.
وي گفت: خانواده تعيين كنده خط مشي زندگي هر فرد است، از اين رو توجه به سلامت خانواده بر سلامت هر فرد و جامعه تاثير دارد.
دبير اجرايي كنگره ملي سلامت خانواده بيان داشت: شخصيت، سلامت جسمي و روحي و رواني فرد و اقتصاد خانواده و حتي وجود بيماري‌هاي مزمن بر آينده فرد و جامعه از طريق خانواده بسيار نقش دارد.
انتهاي پيام/م20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها