عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

همايش مسموميت‌ با عوامل شيميايي پيام جانبازان را به جهان برساند

همايش مسموميت‌ با عوامل شيميايي پيام جانبازان را به جهان برساند
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:50 ب.ظ

دبير اجرايي همايش مسموميت با عوامل شيميايي خبر داد:
همايش مسموميت‌ با عوامل شيميايي پيام جانبازان را به جهان برساند

خبرگزاري فارس: دبير اجرايي همايش كشوري مسموميت با عوامل شيميايي جنگي گفت: اميد است اين همايش بتواند پيام آثار باقي‌مانده از عوارض مسموميت‌هاي شيميايي را به گوش جهان و مدعيان دروغين حقوق بشر برساند.

به گزارش خبرگزاري فارس از بيرجند، دبير اجرايي همايش كشوري مسموميت با عوامل شيميايي جنگي و رياست دانشكده پيراپزشكي دانشگاه علوم پزشكي بيرجند صبح امروز در مراسم افتتاحيه اين همايش در سالن شهيد رحيمي بيرجند اظهار داشت: كار اجرايي اين همايش از مهرماه سال 89 آغاز شد كه فراخوان مقاله در سطح كشور داده و تلاش‌هاي فراواني در راستاي فراهم كردن بستر اين همايش صورت گرفته است.
محمدرضا حاجي‌آبادي به اهداف برگزاري اين همايش اشاره كرد و گفت: با پايان گرفتن جنگ تحميلي هنوز آثار و عوامل شيميايي جنگي در بدن برخي جانبازان ديده مي‌شود كه همچنان از عوارض آن رنج مي‌برند.

* اين همايش بايد پيام جانبازان را به جهان برساند
رياست دانشكده پيراپزشكي دانشگاه علوم پزشكي بيرجند ادامه داد: اميد است اين همايش مرحمي بر آلام اين جانبازان بوده و بتواند پيام آثار باقي‌مانده از عوارض مسموميت‌هاي شيميايي جنگي را به گوش جهانيان و مدعيان دروغين حقوق بشر برساند.
حاجي‌آبادي افزود: با توجه به موارد مذكور بر آن شديم تا همايش مسمويت با عوامل شيميايي جنگي و تروريستي را به منظور ارائه راهكارهاي اجرايي و خدمات درماني و پژوهشي كه توسط پزشكان حاذق و متبحر انجام شده است، برگزار كنيم.
وي تصريح كرد: اين همايش در مهر 88 كليد خورد و كميته اجرايي و علمي آن تشكيل و محورهاي هفت‌گانه همايش نيز تعيين و به صورت كشوري فراخوان شد.

* ارسال 100 مقاله علمي به همايش مسموميت‌ با عوامل شيميايي
دبير اجرايي همايش كشوري مسموميت با عوامل شيميايي جنگي از ارسال 100 مقاله علمي به اين همايش خبر داد و گفت: از مجموعه 100 مقاله ارسالي به دبيرخانه اين همايش در دانشگاه بيرجند 26 مقاله به صورت سخنراني و 35 مقاله نيز به صورت پوستر ارائه مي‌شود.
حاجي‌آبادي از حضور متخصصان و انديشمندان كشور براي سخنراني در اين همايش خبر داد و افزود: اين همايش با مشاركت بسيج جامعه پزشكي خراسان جنوبي، سازمان بنياد شهيد و امور ايثارگران استان، معاونت آموزشي دانشگاه، مؤسسه پژوهشكده مهندسي پزشكي جانبازان و مركز تحقيقات قلب و عروق دانشگاه علوم پزشكي بيرجند برگزار شده است.
وي برگزاري اين همايش را خدمتي كوچك به جانبازان شيميايي كشور كه در هشت سال دفاع مقدس به صورت ناجوانمردانه مجروح شده‌اند، دانست.
محمد دهقاني معاون آموزش، تحقيقات و فناوري دانشگاه علوم پزشكي بيرجند نيز در اين جلسه برگزاري اين‌گونه همايش‌ها را گامي مهم در راستاي ارتقاي سلامت جانبازان دانست.
انتهاي پيام/غ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها