عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ارائه 6 قطعه اشياي جديد در موزه تاريخ طبيعي زنجان

ارائه 6 قطعه اشياي جديد در موزه تاريخ طبيعي زنجان
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:51 ب.ظ

مسئول موزه گنجينه تاريخي و تاريخ طبيعي استان زنجان خبر داد:
ارائه 6 قطعه اشياي جديد در موزه تاريخ طبيعي زنجان

خبرگزاري فارس: مسئول موزه گنجينه تاريخي و تاريخ طبيعي استان زنجان از ارائه شش قطعه اشياي جديد براي نخستين بار در جهان در موزه تاريخ طبيعي زنجان خبر داد.

مرتضي صميمي‌فرد امروز در گفت‌و‌گوي اختصاصي با خبرنگار فارس در زنجان‌ اظهار داشت: موزه تاريخ طبيعي زنجان در دو بخش تاريخي و تاريخ طبيعي در محل رختشويخانه زنجان با مديريت بخش خصوصي راه‌اندازي شده است.
وي با بيان اينكه 20 هزار قطعه اشياي تاريخي در اين موزه نگهداري مي‌شود، افزود: در اين موزه 6 هزار قطعه‌ از سكه‌ها و اسكناس‌هاي قبل از دوران هخامنشي تا‌كنون‌ نگهداري مي‌شود.
مسئول موزه گنجينه تاريخي و تاريخ طبيعي استان زنجان بيان داشت: همچنين يك هزار و 350 قطعه اسناد و كتب‌، 6 هزار و 700 نسخه روزنامه از دوره قاجار تا دوران پهلوي‌، 2 هزار و 850 سند دولتي و رسمي از دوران پهلوي اول و دوم در معرض ديد علاقة‌مندان قرار گرفته است.
وي از نمايش يك هزار و 500 تمبراز زمان قاجار تاكنون و 100 نوع قطعه تاريخ طبيعي گونه‌هاي جانوري‌، در اين موزه خبر داد و افزود: يك هزار و 100 نوع گونه گياهي‌ و 600 نوع كاني و فسيل در اين نمايشگاه در معرض ديد علاقه‌مندان قرار گرفته است.
صميمي‌فرد با اشاره به استقبال مطلوب بازديد‌كنندگان از اين موزه‌ عنوان داشت: روزانه 200 نفر از اين موزه بازديد مي‌كنند.
وي با اشاره به داير بودن موزه در طول ايام نوروز‌ تصريح كرد: موزه در ايام نوروز از ساعت 9 تا 19 آماده بازديد علاقه‌مندان است.
مسئول موزه گنجينه تاريخي و تاريخ طبيعي استان زنجان از نمايش شش قطعه اشياي جديد در موزه تاريخ طبيعي زنجان خبر داد و بيان داشت: براي نخستين‌بار در جهان شش قطعه جديد از جمله سكه‌هاي هخامنشي داريوش اول، سكه‌هاي خارسن، مدال يادبود فرماندهان رومي كه از جمله كم‌ياب‌ترين مدال‌ها با 32 گرم وزن از جنس نقره هستند و دو قطعه فسيل در ايام نوروز در معرض ديد علاقه‌مندان قرار مي‌گيرد.
وي با بيان اينكه اين موزه با مديريت بخش خصوصي اداراه مي‌شود، تصريح كرد: كمبود فضا براي ارائه بيشتر آثار تاريخي از جمله مشكلات محسوب مي‌شود كه در حال حاضر به دليل نبود مكان مناسب در وسط شهر اين موزه در محل رختشويخانه داير است.
صميمي‌فرد ادامه داد: در مجتمع فرهنگي طرح سبزه‌ميدان نيز براي اين امر مكان مناسبي اختصاص يافته كه اميدواريم طبق برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده موزه به آنجا انتقال يابد.
وي خاطرنشان كرد: اين موزه با هزينه‌هاي شخصي و بدون دريافت تسهيلات دولتي فعاليت‌هاي خود را به نحو مطلوبي انجام داده و نيازمند توجه جدي مسئولان است.
انتهاي پيام/ج20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها