عضویت العربیة English
امام على علیه‌ السلام: حسادت جز زیان و خشمی که موجب سستی قلبت و بیماری بدنت می‌شود، ثمری ندارد. بحارالانوار، ج70، ص256

دانشگاه پيام‌نور دهاقان قطب كشاورزي اصفهان مي‌شود

دانشگاه پيام‌نور دهاقان قطب كشاورزي اصفهان مي‌شود
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:51 ب.ظ

رئيس دانشگاه پيام‌نور دهاقان:
دانشگاه پيام‌نور دهاقان قطب كشاورزي اصفهان مي‌شود

خبرگزاري فارس: رئيس دانشگاه پيام‌نور دهاقان گفت: دانشگاه‌ پيام‌نور اين شهرستان تبديل به قطب كشاورزي استان اصفهان مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از دهاقان، صبح امروز گردهمايي رسالت اساتيد دانشگاه پيام‌نور دهاقان با محوريت جايگاه اخلاق در ميان قشر دانشگاهي برگزار شد.
در اين مراسم كه در مركز دانشگاه پيام‌نور شهرستان برگزار شد، بيش از 100 نفر از اساتيد مجرب دانشگاه و مسئولين شهرستان حضور داشتند.

*‌ دولت دهم گره تنگاتنگي ميان علم و فرهنگ برقرار كرده است
ابوالفضل باغباني، رئيس دانشگاه پيام‌نور دهاقان در اين گردهمايي اظهار داشت: دانشگاه پيام نور دهاقان با دارا بودن 15 رشته تحصيلي و يك‌هزار و 200 دانشجو در مقطع كارشناسي در حال فعاليت است.
وي افزود: بيش از پنج نفر عضو هيئت علمي و 50 نفر استاد حق‌التدريس بار سنگين علم و دانش اين دانشگاه را بر دوش مي‌كشند.
رئيس دانشگاه پيام نور دهاقان تصريح كرد: در دولت دهم گره تنگاتنگي ميان علم و دانش و فرهنگ خورده است كه اساتيد بايد به آن توجه ويژه داشته باشند.
باغباني خاطرنشان كرد: اكثر برنامه‌ها و فعاليت‌هاي اين دوره دولت همراه با رويكرد فرهنگي بوده و در زمان فعلي نيز داشتن تخصص براي اساتيد فقط كافي نيست چرا كه تعهد نيز مهم است.

*‌ اختصاص 10 دقيقه از ساعات كلاس به بيان مسائل اخلاقي
وي اظهار داشت: اساتيد بايد همگام با رويكرد فرهنگي دولت، اخلاقيات و مباحث اخلاقي را وارد كلاس‌هاي درس كنند و 10 دقيقه از ساعت هر كلاس خود را به بيان يك مسئله اخلاقي اختصاص دهند.
رئيس دانشگاه پيام‌نور دهاقان افزود: دانشجويان در زمان فعلي در بهترين زمان و موقعيت الگوپذيري قرار دارند و اين دانشجويان هستند كه شالوده فرهنگي يك كشور را تشكيل مي‌دهند و اساتيد بهترين افراد براي تاثيرگذاري بر روي فكر و ذهن دانشجويان محسوب مي‌شوند تا جوانان در باتلاق انحرافات جامعه قرار نگيرند.
باغباني تصريح كرد: دانشجو كمتر مطلب را مي‌پذيرد اما الگو را سريع مي‌آموزد و قبول مي‌كند به همين دليل از اساتيد درخواست مي‌شود مسائل پژوهشي و تحقيقي را در ميان دانشجويان گسترش دهند.

* دانشگاه پيام‌نور دهاقان قطب كشاورزي استان مي‌شود
وي خاطرنشان كرد: دانشگاه پيام نور دهاقان از نظر مكان فيزيكي اندكي مشكل دارد اما با افتتاح ساختمان جديد در ارديبهشت ماه سال آينده، اين مشكل نيز حل و فصل مي‌شود.
رئيس دانشگاه پيام نور دهاقان با تاكيد بر اينكه پيشرفته‌ترين وسايل و تجهيزات آزمايشگاهي رشته زيست و مهندسي كشاورزي در دهاقان موجود است به گونه‌اي كه بسياري از اين وسايل را دانشگاه كهن در شهر اصفهان هم ندارد، اظهار داشت: اميد است دانشگاه پيام نور دهاقان به عنوان قطب كشاورزي استان يا دانشكده كشاورزي استان معرفي شود.
انتهاي پيام/ل10/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها