عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

434 نفر عضو انجمن حمايت از حقوق مصرف كنندگان هستند

434 نفر عضو انجمن حمايت از حقوق مصرف كنندگان هستند
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:51 ب.ظ

در چهارمحال و بختياري؛
434 نفر عضو انجمن حمايت از حقوق مصرف كنندگان هستند

خبرگزاري فارس: رئيس سازمان بازرگاني چهارمحال و بختياري گفت: در حال حاضر 434 نفر در اين استان عضو انجمن حمايت مصرف كنندگان هستند.

اسماعيل كاوياني امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهركرد از آغاز نام‌نويسي اعضاي انجمن حمايت از مصرف كنندگان براي حضور در هيئت مديره اين تشكل خبر داد و گفت: آن دسته از اعضاي اين انجمن كه متقاضي عضويت در هيئت مديره انجمن هستند از روز سوم تا دهم اسفندماه جاري مي‌توانند به‌منظور نام‌نويسي اقدام كنند.
وي حمايت از حقوق مصرف كننده را حمايت از شأن و منزلت اجتماعي افراد دانست و گفت: در عصر حاضر به‌دليل تنوع نيازها و تخصصي شدن مشاغل، افراد يك خانواده براي تأمين حداقل مايحتاج مصرفي خود نيازمند استفاده از كالاها و خدمات عرضه شده توسط ديگران هستند.
كاوياني ادامه داد: از اين‌رو نياز به كالاهاي مصرفي و خدمات، يك ضرورت اجتناب‌ناپذير است و هرگونه اختلال در توليد و توزيع اين نيازها مي‌تواند جامعه و مديريت آن را به چالش كشيده و علاوه بر زيان‌هاي مادي، صدمات و زيان‌هاي معنوي را نيز متوجه مصرف‌كننده كند.
رئيس سازمان بازرگاني چهارمحال و بختياري تأكيد كرد: برهمين اساس مهم‌ترين گام براي استيفاي حقوق مصرف‌كننده وضع قوانين مناسبي است كه نظام توليد، توزيع و مصرف را سامان بخشيده و از وقوع صدمات و خسارات معنوي به‌دليل عدم‌رعايت حقوق مصرف‌كننده جلوگيري كند.
وي اضافه كرد: همچنين در صورت بروز خسارت، مرجعي وجود داشته باشد كه از طريق آن و با آسان‌ترين و سريع‌ترين روش بتوان براي جبران خسارت وارده به مصرف‌كننده و مجازات مؤثر متخلف اقدام كرد.
كاوياني تأكيد كرد: در نتيجه مي‌توان اذعان داشت كه يكي از مهم‌ترين كارهاي دولت‌ها در بسياري از كشورها، حمايت از جنبه‌هاي مختلف حقوق مصرف‌كنندگان است كه وقت، انرژي و هزينه زيادي براي آن صرف مي‌شود.
وي بر ضرورت رعايت حقوق مصرف‌كنندگان تأكيد كرد و گفت: به‌طور كلي بايد اذعان داشت كه استيفاي كامل حقوق مصرف‌كننده در ابعاد مختلف به‌صورت مستقيم و غيرمستقيم موجب بهبود كيفيت زندگي عموم مردم مي‌شود.
كاوياني رعايت حقوق مصرف‌كننده ازنظر ابعاد اجتماعي را سبب افزايش رفاه و گسترش عدالت اجتماعي در جامعه دانست و گفت: در ابعاد فرهنگي انجام اين امر موجب افزايش ظرفيت‌هاي فرهنگي و در ابعاد حقوقي سبب قانونمداري و نظم‌گرايي جامعه و كاهش تنش‌هاي حقوقي مي‌شود.
وي ادامه داد: در ابعاد اقتصادي نيز گسترش حمايت از مصرف‌كنندگان سبب افزايش كيفيت كالا و خدمات و كمك به ايجاد رقابت سالم اقتصادي در كشور مي‌شود.
كاوياني در ادامه رضايت مصرف كننده را ضامن استمرار توليد و عرضه و فروش كالاها و خدمات دانست و اذعان داشت: يكي از شيوه‌هاي جلب رضايت مشتري، عرضه كالاهاي موردنياز با كيفيت مطلوب است كه اين امر همچنين منتفع شدن اقتصاد ملي از مزاياي كالاهاي با كيفيت بالا و فروش آنها است.
وي بر ضرورت توسعه فعاليت‌هاي انجمن حمايت از حقوق مصرف‌كنندگان تأكيد كرد و يادآور شد: در همين راستا حضور انجمن حمايت از مصرف كننده در توسعه عدالت اجتماعي و حفظ حقوق اوليه شهروندان نقشي بسزا ايفا مي‌كند.
انتهاي پيام/صا20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها