عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مقابله با قاچاق كالا وارد مرحله جديدي شد

مقابله با قاچاق كالا وارد مرحله جديدي شد
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:53 ب.ظ

مديركل حمل و نقل و پايانه‌هاي آذربايجان غربي:
مقابله با قاچاق كالا وارد مرحله جديدي شد

خبرگزاري فارس: مديركل حمل و نقل و پايانه‌هاي آذربايجان غربي گفت: با تمهيدات ويژه حمل و نقل و پايانه‌هاي استان، مقابله با برخي متخلفان ناوگان حمل و نقل عمومي در زمينه قاچاق كالا وارد مرحله جديدي شده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از اروميه، بابك طالبي پيش از ظهر امروز در همايش مبارزه با قاچاق كالا اظهار داشت: قاچاق كالا يكي از مولفه‌هاي مهم فساد اقتصادي در كشور است كه هدر رفت منابع ملي، كاهش سرمايه‌گذاري و تضعيف زمينه‌هاي توليد در كشور را سبب مي‌شود و اين امر ضرورت مبارزه بيشتر با اين پديده شوم و همكاري و نظارت بيشتر تمام دستگاه‌هاي مسئول در اين زمينه را دو چندان مي‌كند.
وي با اعلام آمادگي ناوگان حمل و نقل عمومي جاده‌اي آذربايجان غربي براي اجراي بهتر قانون مبارزه با قاچاق كالا در استان افزود: بخش حمل و نقل يكي از اركان توسعه پايدار جوامع بوده و در تضمين سلامت تجارت و اقتصاد كشور از جايگاه ويژه‌اي برخوردار است كه اين ويژگي وظيفه مبارزه بيش از پيش فعالان اين بخش با قاچاق را ضروري مي‌كند.
اين مسئول با اشاره به تعيين مجازات‌هاي سنگين براي شركت‌ها و رانندگان متخلف در زمينه قاچاق كالا اضافه كرد: ممنوعيت خروج از كشور براي وسيله نقليه متخلف، توقيف خودرو و كارت سوخت وسيله نقليه و معرفي رانندگان متخلف در سايت سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي براي جلوگيري از ادامه فعاليت حرفه‌اي آنها در تمام نقاط كشور از جمله اين مجازات‌ها است.
مديركل حمل و نقل و پايانه‌هاي آذربايجان غربي اذعان داشت: توسعه جبهه مبارزه با قاچاق از طريق مشاركت انجمن‌هاي صنفي اين بخش از راهكارهاي اساسي براي ادامه روند ورود كالاهاي غيرقانوني به كشور است.
طالبي با اشاره به اثرات مثبت قانون هدفمندي يارانه‌ها در كاهش ميزان قاچاق مواد سوختي نيز ابراز داشت: تصويب و اجراي به موقع اين قانون در جلوگيري از خروج سرمايه‌هاي ملي، كنترل و كاهش قاچاق تأثير بسزايي داشته به طوري كه از زمان اجراي اين قانون تاكنون تخلفات ناوگان حمل و نقل جاده‌اي استان در اين زمينه كاهش قابل ملاحظه‌اي داشته است.
در ادامه اين همايش مديران عامل شركت‌هاي مسافربري آذربايجان غربي راهكارها و پيشنهادات خود در راستاي اجراي بهتر قانون مبارزه با قاچاق كالا را ارائه كردند.
انتهاي پيام/ن20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها