عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

داشتن وحدت سياسي لازمه تأثيرپذيري بر نهضت‌هاست

داشتن وحدت سياسي لازمه تأثيرپذيري بر نهضت‌هاست
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:54 ب.ظ

مديركل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي:
داشتن وحدت سياسي لازمه تأثيرپذيري بر نهضت‌هاست

خبرگزاري فارس: مديركل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي گفت: اگر وحدت بين مسلمانان نباشد، نمي‌توانيم انديشه اسلامي را به بشريت عرضه كنيم و لازمه تأثيرپذيري بر نهضت‌هاي دنيا داشتن وحدت سياسي در داخل كشور است.

به گزارش خبرگزاري فارس از بيرجند به نقل از روابط عمومي اداره تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، حجت‌الاسلام كاظم لطفيان در آيين جشن ويژه خواهران در مكتب نرجس اظهار داشت: جامعه از درك حقيقت وجود پيامبر(ص) عاجز است و زبان بشر توان معرفي آن حقيقت جاويد را ندارد.
وي افزود: عظمت پيامبر(ص) آنگاه آشكار مي‌شود كه فتنه‌هاي جاهليت و نگاه كوركورانه آنان را به خوبي بشناسيم.

* پيامبر (ص) مردم سرگردان و دچار موج فتنه را نجات داد
مديركل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي با بيان جلوه‌هايي از زندگي دوران جاهليت گفت: پيامبر(ص) مردم سرگردان و دچار موج فتنه را نجات داد و آنان را از خواب غفلت و جاهليت بيدار كرد.
لطفيان تصريح كرد: اگر در معرفت پيامبر (ص) كوتاهي كنيم، در اطاعت از آن حضرت نيز مشكلاتي فراروي جامعه اسلامي قرار مي‌گيرد.
وي با تأكيد بر وحدت ميان فرق و مذاهب اسلامي گفت: خداوند تبارك و تعالي خود بزرگ‌ترين منادي وحدت است و در قرآن كريم مردم را دعوت به يكپارچگي و خودداري از اختلاف دعوت كرده است.
وي با اشاره اينكه اختلاف و تفرقه موجب توسعه آشوب در جامعه مي‌شود، گفت: ذلت در تفرقه و عزت در اجتماع است.

* لازمه تأثيرپذيري بر نهضت‌هاي مختلف دنيا داشتن وحدت سياسي است
مديركل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي اظهار داشت: اگر وحدت و همدلي بين مسلمانان نباشد، قطعاً نمي‌توانيم انديشه اسلامي را به جامعه بشريت عرضه كنيم و لازمه تأثيرپذيري بر نهضت‌هاي مختلف دنيا داشتن وحدت سياسي در داخل كشور است.
لطفيان همچنين در گردهمايي اوليا، مربيان و دانش‌آموزان دبيرستان صدرا نيز افزود: شيعه تنها مكتبي است كه در آن سابقه يك‌هزار و 400 ساله بهره‌مندي از حضور معصوم(ع) را به صورت ظاهر يا غايب در پرونده خود دارد و معرفت نسبت به امامان معصوم (ع) به ويژه امام زمان(عج) از مهم‌ترين وظايف ما در عصر غيبت است.
وي مدارس علوم و معارف اسلامي را بستر مناسبي براي آشنايي دانش‌آموزان با معارف الهي و معارف اهل بيت(ع) عنوان كرد و بيان داشت: ويژگي تحصيل در اين مدارس اين است كه دانش‌آموزان علاوه بر فراگيري علوم كلاسيك، بخشي از علوم ديني مورد نياز را نيز كسب مي‌كنند و مي‌توانند الگوي ساير دانش‌آموزان قرار گيرند.

* آغاز و پايان آفرينش به واسطه فيض امام معصوم(ع) است
مديركل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي با اشاره به فرازي از زيارت جامعه كبيره اظهار داشت: همه زيبايي‌هاي عالم در مكتب اهل بيت عصمت و طهارت وجود دارد و اهل بيت(ع) اول، آخر، معدن، اصل و جايگاه خير و بركت هستند ولي ما در شناخت اين جريان عظيم كوتاهي كرده‌ايم.
لطفيان اذعان داشت: آغاز و پايان آفرينش به واسطه فيض امام معصوم(ع) است و اگر امامت از توحيد حذف شود، توحيد دچار فروپاشي مي‌شود.
وي افزود: سرسپردگي به جريان امامت و اهل بيت(ع) ما را از بسياري از انحرافات دور مي‌سازد و در مسير صحيح هدايت مي‌كند.
لطفيان با اشاره به مقوله انتظار در فرهنگ شيعي گفت: تمام تلاش دشمن بر اين است كه حوزه انتظار حضرت بقيه‌الله را دچار اشكال كند و ما در اين راه درست مقابله نكرده‌ايم.
انتهاي پيام/غ30/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها