عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

نبود فناور‌ي‌هاي جديد توليد مشكل صنايع كوچك است

نبود فناور‌ي‌هاي جديد توليد مشكل صنايع كوچك است
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:57 ب.ظ

سرپرست دفتر هماهنگي امور اقتصادي استانداري اردبيل:
نبود فناور‌ي‌هاي جديد توليد مشكل صنايع كوچك است

خبرگزاري فارس: سرپرست دفتر هماهنگي امور اقتصادي استانداري اردبيل توليد نكردن با فناوري‌هاي جديد علمي و صنعتي را عمده مشكل صنايع كوچك اعلام كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، سيدحامد عاملي پيش از ظهر امروز در جلسه ستاد راهبرد خوشه‌هاي لبني در اردبيل به منظور بررسي وضعيت صنايع كوچك اظهار داشت: كيفيت نامناسب فرآوري و توليد، نبود شبكه‌هاي همكاري مؤثر ميان بنگاهي، بازاريابي ضعيف و نبود شناخت كافي از بازارهاي داخلي و خارجي از مشكلات عمده صنايع كوچك در استان اردبيل است.
وي با اشاره به اهميت و حمايت از صنايع كوچك به مفهوم خوشه صنعتي و لبني پرداخت و افزود: يكي از بارزترين مشخصه توسعه و حمايت از صنايع كوچك بحث اشتغال‌زايي به ويژه در بين اقشار آسيب‌پذير است.
سرپرست دفتر هماهنگي امور اقتصادي استانداري اردبيل بيان داشت: در بخش صنعت به ارتقاي كارآفريني، نوآوري، تكنولوژي به روز و مشاركت اهل فن بايستي مورد توجه قرار گيرد.
عاملي در دسترس بودن مواد اوليه ارزان و وجود توليدكنندگان ماشين‌آلات در استان را از فرصت‌هاي مناسب براي توسعه و حمايت از صنايع كوچك برشمرد.
وي عنوان داشت: براي دسترسي آسان و ارائه خدمات مطلوب به توليدكنندگان سايت واحدهاي صنعتي از طريق دستگاه‌هاي مربوطه بايد راه‌اندازي شود.
به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، سرپرست دفتر هماهنگي امور اقتصادي استانداري اردبيل در بخش ديگري از سخنان خود ضرورت ايجاد اشتغال براي جوانان را يادآور شد و اظهار داشت: تلاش در راستاي ايجاد اشتغال طبق برنامه‌ريزي‌هاي انجام گرفته در اولويت است.
عاملي خاطرنشان كرد: از تعهد اشتغال استان اردبيل با همكاري دستگاه‌هاي اجرايي اعم از دولتي و بخش خصوصي بيش از تعهدمان عمل كرده‌ايم و توانسته‌ايم ايجاد فرصت‌هاي اشتغال و كارآفريني داشته باشيم.
وي گفت: براي سال آينده نيز قرار است با تعيين سند اشتغال استان كه به صورت استاني در حال تهيه و طراحي است كارهاي اجرايي خود را عملياتي كنيم.
انتهاي پيام/ج20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها