عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

طبيعت استان چهارمحال و بختياري بي‌نظير است

طبيعت استان چهارمحال و بختياري بي‌نظير است
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:57 ب.ظ

سفير ژاپن در ايران:
طبيعت استان چهارمحال و بختياري بي‌نظير است

خبرگزاري فارس: سفير ژاپن در ايران طبيعت اين استان را بسيار زيبا و بي‌نظير توصيف كرد و گفت: هيچ نقطه‌اي در ايران به زيبايي استان چهارمحال و بختياري نيست.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهركرد، كين ايچي كومانو پيش از ظهر امروز در سفر به استان چهارمحال و بختياري طبيعت اين استان را بسيار زيبا و بي‌نظير توصيف كرد و اظهار داشت: هيچ نقطه‌اي در ايران به زيبايي اين استان نيست.
وي افزود: احياي مراتع و منابع طبيعي چهارمحال و بختياري نقش مهمي در توسعه ايران دارد.
كومانو مشاركت مردم در طرح احياي مراتع، جنگل‌ها و منابع طبيعي را بسيار مهم دانست و افزود: اجراي طرح احياي مراتع و منابع طبيعي بازفت افزايش روابط ايران و ژاپن را به دنبال دارد.
وي اجراي اين طرح را موجب تبادل فرهنگي ميان مردم دو كشور بيان و تصريح كرد: چهارمحال و بختياري جايگاهي با فرهنگ بسيار غني در ايران و جهان دارد.
سفير ژاپن در ايران چهارمحال و بختياري را خانه ديگر خود برشمرد و افزود: امروز احساس كردم كه در زادگاهم، ژاپن هستم.
وي به تحصيل خود در رشته زبان فارسي دانشگاه شيراز در 40 سال قبل اشاره و خاطرنشان كرد: چهارمحال و بختياري از شيراز هم زيباتر و داراي منابع طبيعي و گردشگري مطلوب‌تري است.
كومانو منابع طبيعي را يكي از اركان اصلي توسعه پايدار برشمرد و افزود: بايد حفظ و صيانت از منابع طبيعي به يك فرهنگ عمومي تبديل شود و مردم بايد مزيت‌هاي حفظ مراتع، منابع و مضرات تخريب را بشناسند.
وي بر ضرورت توسعه مشاركتي روستائيان در اجراي اين پروژه تأكيد كرد و گفت: در اين پروژه آنچه ما توسعه مشاركتي مي‌ناميم، ابزاري براي توسعه پايدار و مديريت منابع طبيعي از طريق فعاليت‌هاي تبليغي، ترويجي دولتي براي احياي مرتع با مشاركت روستائيان است.
كومانو ادامه داد: در ناحيه هدف، جنگل‌ها و مراتع تحت تأثير شيوه دامداري روستائيان قرار دارند كه نياز است دولت طرح‌هاي حفاظتي و بهره‌برداري پايدار براي آن در نظر بگيرد.
وي تصريح كرد: در تهيه چنين طرح‌هايي دولت بايد نظر روستائيان و جوامع روستايي را براي جلب حمايت آنها در انجام طرح‌ها در نظر بگيرد.
كومانو خاطرنشان كرد: دسترسي آسان، درك روستائيان از هدف پروژه و علاقه آنها به مشاركت در فعاليت‌هاي مربوط به پروژه، امكان تضمين مشاركت زنان در پروژه، ميزان وابستگي به جنگل و مرتع، ميزان بهره‌مندي از خدمات پايه دولتي و تعارض و اختلاف كمتر بين جامعه و دولت از نكات مهمي است كه بايد در روند برنامه‌ريزي اين پروژه به آن توجه شود.
انتهاي پيام/صا10/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها