عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

رشد و پيشرفت اقتصادي استان بوشهر شتاب مي‌گيرد

رشد و پيشرفت اقتصادي استان بوشهر شتاب مي‌گيرد
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:58 ب.ظ

با احداث بزرگراه شمال ـ جنوب بوشهر؛
رشد و پيشرفت اقتصادي استان بوشهر شتاب مي‌گيرد

خبرگزاري فارس: معاون فرماندار تنگستان گفت: با احداث بزرگراه اهرم ـ برازجان ـ گناوه به ديلم و اتصال سريع و منطقي شمال به جنوب استان، رشد و پيشرفت اقتصادي استان شتاب بيشتري به خود مي‌گيرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از اهرم، اسماعيل كاظمي پيش از ظهر امروز در نشست بررسي احداث بزرگراه اهرم ـ برازجان‌ اظهار داشت: راه‌ها و جاده‌ها به عنوان اصلي‌ترين زيرساخت‌هاي توسعه و پيشرفت در يك منطقه به شمار مي‌روند كه با تلاش دولت، در چند سال اخير، تحول عظيمي در اين بخش در شهرستان تنگستان اتفاق افتاده است.
وي افزود: در همين راستا در دور سوم سفرهاي استاني شاهد افزايش رشد چند برابري اعتبارات راه و ترابري بوديم كه در روزهاي آينده مصوبات نهايي آن ابلاغ مي‌شود.
كاظمي شهرستان تنگستان را يكي از محورهاي اصلي ارتباطي استان ذكر و تصريح كرد: با احداث بزرگراه اهرم ـ برازجان ـ گناوه به ديلم و اتصال سريع و منطقي شمال به جنوب استان، رشد و پيشرفت اقتصادي استان شتاب بيشتري به خود مي‌گيرد.
معاون فرماندار تنگستان در ارتباط با مسير بزرگراه اهرم ـ برازجان به عنوان بخشي از مسير بزرگراه شمال ـ جنوب، نيز تاكيد كرد: در مطالعه اين پروژه، توجيهات فني، اقتصادي، اجتماعي و زيست محيطي و دلايل انتخاب مسير، نحوه اجرا و وضعيت عبور و مرور پس از اجرا در نظر گرفته شده است.
وي ادامه داد: احداث اين بزرگراه در غرب دوازده روستاي محمود احمدي به دليل توسعه و گسترش بافت مسكوني در آينده و همچنين توجيه منطقي آن از غرب روستاهاي مذكور، مورد تصويب قرار گرفت.
معاون فني اداره كل راه و ترابري استان بوشهر نيز گفت: بزرگراه اهرم ـ برازجان ـ گناوه به ديلم به طول 200 كيلومتر و اعتبار 270 ميليارد تومان از مصوبات دور دوم سفرهاي استاني است كه 50 درصد آن را شركت نفت و 50 درصد ديگر را وزارت راه و ترابري تامين مي‌كند.
سيد‌اسماعيل جعفري خاطرنشان كرد: هدف از اجراي اين پروژه ارتباط منطقي و آسان شمال به جنوب استان است و با احداث آن دو قطب انرژي كشور يعني عسلويه به مناطق نفت‌خيز خوزستان متصل مي‌شود.
انتهاي پيام/ج20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها