عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

سوخت مورد نياز سيستان و بلوچستان با قطار حمل مي‌شود

سوخت مورد نياز سيستان و بلوچستان با قطار حمل مي‌شود
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:59 ب.ظ

از سال آينده؛
سوخت مورد نياز سيستان و بلوچستان با قطار حمل مي‌شود

خبرگزاري فارس: استاندار سيستان و بلوچستان گفت: از سال آينده حمل سوخت مورد نياز سيستان و بلوچستان از طريق قطار حمل مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از زاهدان به نقل از روابط عمومي استانداري سيستان و بلوچستان، علي محمد آزاد اظهار داشت: تا دو ماه آينده با راه‌اندازي خطوط فرعي به خط اصلي راه‌آهن زاهدان ـ كرمان براي وصل شدن به مخازن نفت، مواد سوختي سيستان وبلوچستان از طريق خط ريلي كرمان ـ زاهدان حمل مي‌شود.
وي افزود: با هماهنگي‌هاي انجام شده تا بعد از عيد نوروز ايستگاه فرعي براي انتقال منابع انرژي مورد نياز به سيستان و بلوچستان در نظر گرفته مي‌شود.
استاندار سيستان و بلوچستان ابراز اميدواري كرد: با راه‌اندازي اين خط ضمن كاهش هزينه‌ها، از ترافيك محور زاهدان ـ بم كاسته شود.
آزاد ادامه داد: در راستاي برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده گازوييل و گاز مورد نياز استان به وسيله قطارهاي باري از پالايشگاه‌ها بارگيري و به زاهدان ارسال مي‌شود.
استاندار سيستان و بلوچستان بيان كرد: راه آهن زاهدان ـ كرمان آمادگي ترانزيت كالا بين كشورهاي اروپايي و آسياي جنوب شرقي و صادرات و واردات از ايران به كشورهاي همسايه را دارد.
وي افزود: با راه‌اندازي خط ريلي زاهدان ـ بم كه از مدتي پيش فعال شده، قطارهاي باري در مسير كرمان ـ زاهدان و تركيه ـ پاكستان تردد مي‌كنند.
استاندار سيستان و بلوچستان گفت: با فعال شدن اين خط ريلي، تجار و بازرگانان مي‌توانند كالاهاي خود را در مسير اروپا و آسياي ميانه و آسياي جنوب شرقي جا به جا كنند.
وي ياد آور شد: راه‌آهن زاهدان ـ كرمان حلقه ارتباط ريلي كشورهاي اروپا، آسياي ميانه، آسياي جنوب شرقي، شبه قاره هند و كشورهاي عضو اكو است.
وي ادامه داد: تاكنون چند‌ رام قطار باري اكو و قطار كمك‌هاي امدادي براي مردم سيل‌زده پاكستان از مبدا تركيه و ازطريق راه آهن كرمان ـ زاهدان به پاكستان و بالعكس تردد و كالا حمل كرده است.
آزاد تاكيد كرد: تجار و بازرگانان مي‌تواند با ظرفيت ايجاد شده توسط راه‌آهن، از زاهدان به هر نقطه از جهان كه امكان ارتباطي خطوط ريلي باشد، بارهاي خود را ارسال كنند.
وي افزود: در اين راستا ماه گذشته طي قرار داد شركت سيمان خاش‌، محموله‌اي بزرگ از طريق خط راه‌آهن زاهدان ـ اهواز به عراق ارسال شد.

* تهيه قطار خواب براي رفاه مسافران
استاندار سيستان و بلوچستان در ادامه با اشاره به راه‌اندازي خط مسافربري زاهدان ـ كرمان افزود: در تلاشيم تا قطار مسافربري در نوروز امسال به مردم استان خدمات‌دهي كند.
وي افزود: راه‌اندازي قطار مسافربري، جداي از كاهش هزينه‌ها، رفاه مردم را افزايش مي‌دهد.
آزاد اضافه كرد: با توجه به بعد مسافت زاهدان‌ ـ تهران با رايزني‌هاي انجام شده قطار خواب تهيه شده است تا مردم بدون هيچ دغدغه و ناراحتي به مقصد برسند.
نماينده عالي دولت در سيستان و بلوچستان گفت: به همت مسئولان راه‌آهن در تلاش هستيم تا با رفع مشكل‌هاي موجود در خط ارتباطي با افزايش سرعت حركت قطارها، زمان سفر را كاهش دهيم.
وي افزود: مردم از طريق اين خط مي‌توانند به تمام نقاط ايران سفر كنند كه خود اين گواه بر عدالت محوري دولت براي راه‌اندازي اين خط راه‌آهن است.
آزاد گفت: همچنين با توجه به حجم بالاي سفر به مشهد مقدس‌، به زودي يك قطار مسافربري به مشهد از طريق خط راه‌آهن كرمان در نظر گرفته مي‌شود.
وي افزود: مردم بدانند دولت براي رفاه بيشتر و توسعه سيستان و بلوچستان 400 ميليارد تومان سرمايه‌گذاري تنها براي ايجاد اين خط راه آهن انجام داده است.
انتهاي پيام/م30/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها