عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

هشتمين همايش قرآني كودك و نوجوان تنگستان پايان يافت

هشتمين همايش قرآني كودك و نوجوان تنگستان پايان يافت
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:59 ب.ظ

هشتمين همايش قرآني كودك و نوجوان تنگستان پايان يافت

خبرگزاري فارس: ‌هشتمين همايش قرآني كودك و نوجوان شهرستان تنگستان با حضور 700 دانش‌آموز در چهار بخش حفظ، مفاهيم، مقاله و خوشنويسي با معرفي نفرات برتر به كار خود پايان داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از اهرم، هشتمين همايش قرآني كودك و نوجوان شهرستان تنگستان با همكاري اداره تبليغات و آموزش و پرورش تنگستان و خانه قرآن روستاي سمل در كانون فرهنگي و تربيتي حديث اهرم برگزار شد.
اين جشنواره با حضور 700 دانش‌آموز از سه مقطع ابتدايي، راهنمايي و متوسطه در چهار بخش حفظ، مفاهيم، مقاله و خوشنويسي با معرفي نفرات برتر به كار خود پايان داد.
‌در بخش حفظ قرآن كريم، 150 دانش‌آموز از مقطع ابتدايي، 45 دانش‌آموز از مقطع راهنمايي و 80 دانش‌آموز از مقطع متوسطه شركت داشتند.
همچنين در بخش مفاهيم، 200 دانش‌آموز از مقطع راهنمايي و 45 دانش‌آموز از مقطع متوسطه حضور داشتند.
در بخش مقاله نيز 35 دانش‌آموز و در بخش خوشنويسي 40 دانش‌آموز در مقطع متوسطه به رقابت پرداختند.
امام جمعه شهر اهرم در اين مراسم گفت: قرآن كريم جامع‌ترين و كامل‌ترين برنامه براي سعادت بشري در همه ادوار است كه با گذشت زمان كهنه نمي‌شود.
حجت الاسلام عيسي راستگو بر لزوم توجه به مفاهيم قرآني تاكيد كرد و اظهار داشت: حفظ و قرائت قرآن مجيد يك سعادت است، اما نهايت سعادت، فهم صحيح قرآن و عمل به آن است.
وي با بيان اينكه قرآن بهترين مشاور و راه نجات انسان‌هاست، خاطرنشان كرد: ترويج و نهادينه كردن فرهنگ قرآني در جامعه نياز به كار فرهنگي دارد كه اين رسالت مهم بر دوش نهادها و موسسات فرهنگي است.
راستگو تصريح كرد: با توجه به اينكه 14 خانه قرآني و يك موسسه قرآني در شهرستان فعال است، امام يك مكان معين براي فاليت‌هاي قرآني وجود ندارد كه ضرورت دارد اعتبار لازم به منظور احداث خانه‌ها و مراكز قرآني اختصاص داده شود.
انتهاي پيام/ج30/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها