عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

25 درصد گوشت قرمز اصفهان را عشاير توليد مي‌كنند

25 درصد گوشت قرمز اصفهان را عشاير توليد مي‌كنند
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:59 ب.ظ

رئيس اداره امور عشاير فريدونشهر:
25 درصد گوشت قرمز اصفهان را عشاير توليد مي‌كنند

خبرگزاري فارس: رئيس اداره امور عشاير شهرستان فريدونشهر گفت: 25 درصد گوشت قرمز توليدي در استان اصفهان را عشاير توليد مي‌كنند.

محمدقلي شياسي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در فريدونشهر اظهار داشت: قابليت‌ها و توانمندي‌هاي عشاير به حدي است كه 25 درصد توليد پشم اصفهان را تامين كرده و روانه بازارهاي مصرفي استان مي‌كنند.
وي ادامه داد: عشاير در حدود 300 هزار هكتار مرتع را به خود اختصاص داده‌اند كه 28 هزار و 500 نفر و در حدود 4هزار و 700 خانوار عشايري هستند.
رئيس اداره امور عشاير شهرستان فريدونشهر اضافه كرد: توليد فراورده‌هاي لبني از جمله كشك، پنير، قره‌قروت، روغن و كره و همچنين توليد محصولات كشاورزي از جمله صيفي‌جات از ديگر توليدات و محصولاتي است كه با دستان توانمند و زحمتكش عشاير به دست مي‌آيد.
شياسي افزود: توليدات صنايع دستي سالانه در حدود 3 هزار واحد كه شامل فرش، جاجيم و سياه چادر براي اسكان و همچنين مهارت و انگيزه فراوان در عرصه‌هاي كشاورزي به ويژه صيفي‌جات، دامداري و دامپروري از ديگر فعاليت‌هاي اقتصادي عشاير است كه گردانندگان اقتصاد كشور محسوب مي‌شوند.
وي گفت: وجود مكان‌هاي مناسب و منحصر به فرد گردشگري و تفرج‌گاه‌ها و همچنين وجود جمعيت جوان، توانمند و كاردان در انجام كار و اشتغال و به ويژه داشتن خصوصيت كم توقع و قانع در امر گذران زندگي و اقتصادي از ديگر قابليت‌ها و ظرفيت‌هاي عشاير است.
انتهاي پيام/غ30/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها