عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

25 درصد گوشت قرمز اصفهان را عشاير توليد مي‌كنند

25 درصد گوشت قرمز اصفهان را عشاير توليد مي‌كنند
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:59 ب.ظ

رئيس اداره امور عشاير فريدونشهر:
25 درصد گوشت قرمز اصفهان را عشاير توليد مي‌كنند

خبرگزاري فارس: رئيس اداره امور عشاير شهرستان فريدونشهر گفت: 25 درصد گوشت قرمز توليدي در استان اصفهان را عشاير توليد مي‌كنند.

محمدقلي شياسي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در فريدونشهر اظهار داشت: قابليت‌ها و توانمندي‌هاي عشاير به حدي است كه 25 درصد توليد پشم اصفهان را تامين كرده و روانه بازارهاي مصرفي استان مي‌كنند.
وي ادامه داد: عشاير در حدود 300 هزار هكتار مرتع را به خود اختصاص داده‌اند كه 28 هزار و 500 نفر و در حدود 4هزار و 700 خانوار عشايري هستند.
رئيس اداره امور عشاير شهرستان فريدونشهر اضافه كرد: توليد فراورده‌هاي لبني از جمله كشك، پنير، قره‌قروت، روغن و كره و همچنين توليد محصولات كشاورزي از جمله صيفي‌جات از ديگر توليدات و محصولاتي است كه با دستان توانمند و زحمتكش عشاير به دست مي‌آيد.
شياسي افزود: توليدات صنايع دستي سالانه در حدود 3 هزار واحد كه شامل فرش، جاجيم و سياه چادر براي اسكان و همچنين مهارت و انگيزه فراوان در عرصه‌هاي كشاورزي به ويژه صيفي‌جات، دامداري و دامپروري از ديگر فعاليت‌هاي اقتصادي عشاير است كه گردانندگان اقتصاد كشور محسوب مي‌شوند.
وي گفت: وجود مكان‌هاي مناسب و منحصر به فرد گردشگري و تفرج‌گاه‌ها و همچنين وجود جمعيت جوان، توانمند و كاردان در انجام كار و اشتغال و به ويژه داشتن خصوصيت كم توقع و قانع در امر گذران زندگي و اقتصادي از ديگر قابليت‌ها و ظرفيت‌هاي عشاير است.
انتهاي پيام/غ30/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها