عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

طراحي نرم‌افزار جامع محاسبه گازبهاي مشتركان گاز طبيعي

طراحي نرم‌افزار جامع محاسبه گازبهاي مشتركان گاز طبيعي
سه شنبه 3 اسفند 1389  02:00 ب.ظ

در شركت گاز خراسان جنوبي صورت گرفت؛
طراحي نرم‌افزار جامع محاسبه گازبهاي مشتركان گاز طبيعي

خبرگزاري فارس: واحد فناوري اطلاعات شركت گاز خراسان جنوبي در راستاي طرح تكريم ارباب‌رجوع و ارائه خدمات نوين الكترونيكي به مشتركان گاز طبيعي اقدام به طراحي نرم‌افزار جامع محاسبه نرخ گازبهاي مشتركان كرده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از بيرجند به نقل از روابط عمومي شركت گاز خراسان جنوبي، مسئول واحد فناوري اطلاعات شركت گاز خراسان جنوبي اظهار داشت: با توجه به اهداف برنامه هدفمندي يارانه‌ها و لزوم مديريت مصرف انرژي، مشتركان گاز نيازمند كنترل و بررسي دقيق ميزان گاز مصرفي و متعاقب آن گازبهاي خود طي دوره‌هاي زماني مختلف هستند.
محمد واعظي‌نيا افزود: اما با وجود تعرفه‌هاي مختلف مربوط به دهك‌هاي فصل گرم و سرد سال، محاسبه گازبها در صورت‌ حساب‌هاي صادره از پيچيدگي خاصي برخوردار شده كه به روش دستي عملا غير ممكن شده است.
وي ادامه داد: در سالي كه با عنوان همت مضاعف و كار مضاعف نامگذاري شده، به ‌منظور اطلاع‌رساني و تشريح چگونگي محاسبه مبلغ گازبهاي مصرفي مشتركان خانگي با همت و تلاش مجموعه كاركنان خدوم واحد فناوري اطلاعات نرم افزار فوق طراحي شده است.
مسئول واحد فناوري اطلاعات شركت گاز خراسان جنوبي ادامه داد: با توجه به استقبال واحدهاي خدمات مالي و مشتركان در نواحي و ادارات گازرساني تهيه اين نرم افزار را در برنامه قرار داديم كه با تلاش‌هاي خوب پرسنل اين واحد اين مهم محقق شد و توانستيم نرم‌افزار مربوط را تهيه كنيم.
واعظي‌نيا تصريح كرد: پس از گذراندن تست و اطمينان از صحت انجام محاسبات براي آگاهي مردم بر روي وب سايت گاز استان خراسان جنوبي به آدرس www.nigc-skgc.ir قرار گرفت و مخاطبان در هر نقطه كه به اينترنت دسترسي دارند مي‌توانند از اين خدمات الكترونيكي بهره‌مند شوند.
وي گفت: اين آمادگي را داريم تا پس از انجام كارشناسي اين نرم‌افزار را كامل‌تر كرده و براي اقليم‌هاي ديگر آب و هوايي نيز توسعه دهيم تا شرايط بهره‌گيري از آن براي ديگر مشتركان در ساير اقليم‌هاي آب و هوايي فراهم شود.
طراح اين نرم‌افزار نيز در مورد قابليت‌هاي اين نرم‌افزار گفت: نرم افزار فوق قابليت‌هاي فراواني از جمله محاسبه نرخ گازبهاي مربوط به قبل و بعد از هدفمندي يارانه‌ها، نمايش آن به تفكيك اين دوره‌ها، مشاهده ميزان يارانه پرداختي دولت قبل از هدفمندي يارانه‌ها، مشاهده تعرفه‌‌هاي گاز طبيعي قبل و بعد از هدفمندي يارانه‌ها و تعيين پله‌اي كه مشترك در آن قرار دارد را دارا است.
رضا آذري افزود: اين نرم‌افزار پس از انجام مراحل نهايي تست و اطمينان از صحت عملكرد بر روي وب‌سايت شركت گاز خراسان جنوبي قرار گرفته است و كاربران مي‌توانند پس از دريافت و نصب نرم‌افزار با ورود اطلاعات مربوط به مصرف خود در هر دوره يا رقم پيشين و فعلي شمارشگر بازه زماني صورت‌حساب و تعيين تعداد واحد مربوطه از مبلغ نهايي گازبها، اطلاعات مربوط به دهك‌ها، نحوه محاسبه و مبلغ گاز بهاي خود در هر بازه زماني دلخواه مطلع شوند.
انتهاي پيام/غ30/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها