عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

نخستين دوره آموزش پزشكان مراكز اعتياد آغاز به كار كرد

نخستين دوره آموزش پزشكان مراكز اعتياد آغاز به كار كرد
سه شنبه 3 اسفند 1389  02:01 ب.ظ

در خراسان شمالي؛
نخستين دوره آموزش پزشكان مراكز اعتياد آغاز به كار كرد

خبرگزاري فارس: نخستين دوره آموزش پزشكان مراكز اعتياد در خراسان شمالي آغاز به كار كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از بجنورد، در اين دوره آموزشي كه پيش از ظهر امروز آغاز به كار كرد، جانشين شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالي گفت: برگزاري اين دوره‌ها بنا به تاكيد وزير كشور و دبير ستاد مبارزه با مواد مخدر در اين استان برپا شده است.
محمدرضا يزدان‌پناه با اشاره به اينكه اين دوره‌هاي آموزشي براي نخستين بار در خراسان شمالي برگزار مي‌شود، افزود: پزشكان و مراكز ام ام تي نقش بسزايي را در ترك اعتياد معتادان و بازگرداندن آنها به زندگي عادي دارد.
وي تصريح كرد: توسعه مراكز درماني خصوصي ترك اعتياد و استفاده بهينه از ظرفيت سازمان‌هاي مردم نهاد در اين زمينه در دستور كار شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان قرار دارد.
يزدان‌پناه ادامه داد: اين مراكز نقش موثري در درمان اعتياد و ترك معتادان دارند، بنابراين بايد نسبت به جايگزين كردن آنها به جاي ساير مراكز غير مجاز اقدام كرد.
وي بيان داشت: جمع‌آوري و تعطيلي مراكز درماني غير مجاز خراسان شمالي به ويژه كمپ‌هاي ترك اعتياد از برنامه‌هاي شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر با همكاري كميته درمان به شمار مي‌رود.
جانشين شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالي افزايش كيفيت درمان معتادان در مراكز درماني را مورد تاكيد قرار داد و گفت: براساس برنامه‌هاي اين شورا تلاش مي‌شود تا با مشاركت كميته درمان شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان اين برنامه محقق شود.
وي شمار مراكز ترك اعتياد غير دولتي در خراسان شمالي را 80 مركز در سطح اين استان اعلام كرد و افزود: هم‌اكنون 71 مركز ترك اعتياد ام ام تي در استان فعال كه 9 مركز نيز تا پايان امسال در خراسان شمالي فعاليت خود را آغاز خواهند كرد.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي خراسان شمالي نيز در اين نشست با بيان اينكه اين دوره‌ها با پيگيري استاندار و شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر در اين استان برپا شد، اظهار داشت: اين دوره‌ها براساس تفاهمنامه ستاد مبارزه با مواد مخدر و دانشگاه علوم پزشكي استان به اجرا در آمده است.
محمدرضا مجدي گفت: پزشكان در طول اين دوره‌ها با روش‌هاي درمان و ترك اعتياد معتادان آشنا مي‌شوند.
وي خاطرنشان كرد: شركت‌كنندگان در اين دوره‌ها پس از موفقيت مي‌تواند نسبت به پذيرش و درمان 50 معتاد در هر نوبت اقدام كنند.
آيين گشايش نخستين دوره آموزشي پزشكان ام ام تي خراسان شمالي با شركت 23 نفر از پزشكان استان در سالن آموزش فني و حرفه‌اي برگزار شد.
انتهاي پيام/م20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها