عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

آذربايجان شرقي واكسن آنفلوانزاي انساني توليد مي‌كند

آذربايجان شرقي واكسن آنفلوانزاي انساني توليد مي‌كند
سه شنبه 3 اسفند 1389  02:02 ب.ظ

در صورت تأييد نهايي توسط سازمان بهداشت جهاني؛
آذربايجان شرقي واكسن آنفلوانزاي انساني توليد مي‌كند

خبرگزاري فارس: رئيس مؤسسه رازي شمال غرب كشور گفت: كارهاي مقدماتي ساخت واكسن آنفلوانزاي انساني صورت گرفته و در صورت تأييد نهايي سازمان بهداشت جهاني، توليد اين واكسن در استان صورت مي‌گيرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز، ايرج خليلي پبش از ظهر امروز در جلسه بررسي ساخت واكسن آنفلوانزاي انساني در آذربايجان شرقي از توان موسسه رازي شمال غرب در خصوص فعاليت در اين زمينه خبرداد.
رئيس موسسه رازي شمال غرب كشور گفت: مبارزه با ويروس آنفلوانزا امروز در جهان اولويت داشته و كشورهاي بزرگ به اين مسئله توجهي خاص دارند.
خليلي گفت: مبارزه با ويروس‌هاي حاد و فوق حاد انساني و پرندگان در سال‌هاي اخير از اهميت خاصي برخوردار بوده است و كشورهاي بزرگ و مهم مبادرت به امر توليد اين واكسن كرده‌اند.
وي خاطرنشان كرد: توليد اين واكسن نياز كشور را تامين خواهد كرد و در مواقع خاص خواهد توانست نقش‌آفريني كند و در صورت نياز به خارج از كشور نيز صادر خواهد شد.
رئيس موسسه رازي شمال غرب كشور افزود: مركز سرم‌سازي كشور مركز سرم‌سازي شمال غرب كشور را كه در مرند قرار دارد به عنوان مركز سازنده اين واكسن در كشور به بهداشت جهاني معرفي كرده است.
وي اظهار داشت: مراحل توليد واكسن در صورت تامين بودجه سه سال طول خواهد كشيد.
خليلي ادامه داد: نمايندگان سازمان بهداشت جهاني از مركز سرم‌سازي رازي در مرند بازديد كرده‌اند و جلسات مختلفي برگزار شده است.
رئيس موسسه رازي شمال غرب كشور گفت: ‌سرم‌سازي مرند به واسطه زيرساخت‌هاي موجود و مسائل زيست محيطي اين قابليت را دارد كه در اين زمينه فعاليت كند.
وي همچنين با اشاره به همكاري‌هاي صورت گرفته با بهداشت جهاني در اين رابطه اظهار داشت: كارهاي مقدماتي صورت گرفته و در صورت تائيد نهايي توليد اين واكسن در استان صورت خواهد گرفت.
انتهاي پيام/غ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها