عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

عضو هيأت علمي دانشگاه سيستان و بلوچستان: پرورش شترمرغ تا 40 سال توليد اقتصادي مقرون به صرفه دارد

عضو هيأت علمي دانشگاه سيستان و بلوچستان: پرورش شترمرغ تا 40 سال توليد اقتصادي مقرون به صرفه دارد
سه شنبه 3 اسفند 1389  02:13 ب.ظ

عضو هيأت علمي دانشگاه سيستان و بلوچستان گفت: در صورت مديريت صحيح پرورش شتر مرغ، مي‌توان تا 40 سال توليد اقتصادي و کاملا مقرون به صرفه داشت.

دکتر غلامرضا نوري در گفت‌وگو با خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه سيستان و بلوچستان، افزود: شترمرغ‌ها عمري طولاني دارند که اغلب به 50 تا 60 سال مي رسد.

عضو هيات علمي دانشگاه سيستان و بلوچستان گفت: با در نظر گرفتن اين نکته که حدود 70 درصد وسعت ايران را مناطق بياباني، زمين‌هاي پست و اراضي لم يزرع تشکيل مي‌دهد بايد گفت که شرايط اقليمي و جغرافيايي حاکم بر کشور زمينه بسيار مناسبي را براي ايجاد و گسترش صنعت پرورش شترمرغ بوجود آورده است.

به گفته وي با اتخاذ تدابير صحيح و تصميمات مناسب مي‌توان نهايت بهره‌برداري را از اين شرايط ايده آل به عمل آورد و حتي زمينه را براي صادرات فرآورده‌هاي حاصل از اين حيوان به کشورهاي اروپايي و حوزه خليج فارس که متقاضيان عمده اين محصولات هستند فراهم کرد.

عضو هيأت علمي دانشگاه سيستان و بلوچستان ادامه داد: يکي از فعاليت‌هاي عمده‌اي که اخيرا ذهن بسياري از توليدکنندگان منابع پروتئين حيواني را به خود معطوف داشته است پرورش شترمرغ است که امروزه پرورش آن به دليل مقرون به صرفه بودن، در دنيا رو به افزايش نهاده است.

وي تصريح کرد: شترمرغ حداقل احتياجات نگهداري را داشته و با انواع شرايط اقليمي به خصوص شرايط نامساعد بياباني سازگار است.

نوري خاطرنشان کرد: شترمرغ در برابر بيماري‌ها نيز مقاوم‌تر از مرغ است، آلودگي اندک و داشتن کمترين تاثير منفي بر محيط زيست، دليل ديگري براي تشويق پرورش شتر مرغ است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها