عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

بروجردي: اعتراضات در مصر محصول سالها تحقير ملي و اعتقادي مردم است

بروجردي: اعتراضات در مصر محصول سالها تحقير ملي و اعتقادي مردم است
سه شنبه 3 اسفند 1389  02:13 ب.ظ

رييس كميسيون امنيت ملي مجلس شوراي اسلامي، با اشاره به اعتراضات و قيام‌هاي گسترده مردمي در مصر و ديگر كشورهاي منطقه گفت: اين اعتراضات محصول سال‌هاي متمادي تحقير ملي، ديني و اعتقادي مردمي است كه آرمان‌هاي اسلامي از همه وجودشان زبانه مي‌كشد.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، به نقل از اداره اخبار مجلس، علاالدين بروجردي در جمع اعضاي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي كه با حضور"منير شفيق" نويسنده و پژوهشگر فلسطيني تشكيل شده بود در خصوص تحولات اخير منطقه گفت: ما امروز شاهد قيام‌هاي مردمي عليه حكومت‌هاي دست‌نشانده آمريكا هستيم.

منير شفيق نيز در اين جلسه طي سخناني با اشاره به اينكه آمريكا ديگر توان كنترل اوضاع در منطقه و جهان را از دست داده است، گفت: جنبش گسترده مردمي اسلامي مصر و ديگر كشورهاي منطقه ناشي از تراكم خشم و تحقير سال‌هاي متمادي است كه آمريكا و رژيم صهيونيستي را با چالش و سردرگمي مواجه ساخته است.

اين نويسنده و پژوهشگر برجسته فلسطين در قسمت ديگري از سخنان خود، گفت: ما امروز شاهد هستيم كه مقاومت حزب‌الله لبنان به پيروزي مي‌رسد و رژيم صهيونيستي را با شكست مواجه مي‌سازد و همينطور اين رژيم اشغالگر با مقاومت دليرانه مردم و نيروهاي انقلابي نوار غزه روبه‌رو مي‌شود و اكنون نيز قيام‌هاي مردمي مصر و ديگر كشورهاي منطقه بر عليه حكام سرسپرده آمريكا و اسرائيل نشان مي‌دهد كه موازنه قدرت در منطقه بنفع نيروهاي مقاومت و مردم منطقه و به ضرر آمريكا و رژيم صهيونيستي در حال شكل‌گيري است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها