عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

برگزاري يادواره نخستين شهيد طلبه استان كرمان

برگزاري يادواره نخستين شهيد طلبه استان كرمان
سه شنبه 3 اسفند 1389  02:14 ب.ظ

يادواره شهيد حسن توكلي‌زاده، به عنوان نخستين شهيد طلبه و نخستين شهيد نوجوان استان كرمان با حضور جمعي از مسئولان در محل تالار عماد شهر كرمان برگزار شد.

 

به گزارش ايسنا -منطقه کوير- جواد كمالي معاون سياسي و امنيتي استاندار كرمان در اين آيين گفت:اگر تمامي مفسران و قلم به دستان عالم سعي كنند تا اجر عظيم خداوند به شهدا را تفسير كنند، نخواهند توانست.

 

وي يادآور شد: در شرايط دشوار قبل از انقلاب شهيد توكلي‌ها سينه سپر كردند و به عنوان اولين ياران، وفاداران و سربازان امام راحل و انقلاب هدف گلوله دشمنان قرار گرفتند. شهيد توكلي جز نخستين افرادي بود كه اولين جرقه هاي پيروزي انقلاب اسلامي را زدند.

 

كمالي شهدايي از جمله شهيد توكلي را از نخستين افرادي دانست كه نخستين جرقه‌هاي انفجار نور و پيروزي انقلاب اسلامي را زدند.

 

وي ادامه داد: در سال‌هاي قبل از پيروزي انقلاب اسلامي هيچ فردي فكر نمي‌كرد با وجود هيمنه پوشالي استكبار و صهيونيستها، وجود 60 هزار مستشار در كشور و نيز آن همه مشكلاتي كه در كشور وجود داشت، انقلاب پيروز شود.

 

وي خون شهدا را از عوامل پيروزي و تداوم انقلاب برشمرد و افزود: دستيابي كشور به قله‌هاي عظيم علمي، فرهنگي، معنوي و غيره نتيجه خون شهدا است.

 

وي استقلال را يكي از خواسته‌ها شهدا دانست و اظهار کرد: اكنون ايران اسلامي از مستقل‌ترين كشورهاي جهان است. آزادي از ديگر شعارهاي شهدا بوده كه امروز مي بينيم آزادترين كشور ايران اسلامي است.

 

كمالي يادآور شد: شهدا به دنبال حقيقتي به عنوان جمهوري اسلامي بودند كه اين امر نيز محقق شده و اكنون ايران به عنوان كشوري اسلامي در جهان شناخته مي‌شود. انقلاب اسلامي ايران آنقدر عظيم بود كه يكي از شخصيت هاي سياسي عرب آن افسانه واقعي دانسته است. امروز انقلاب اسلامي ايران الگويي براي ساير كشورهاي مسلمان از جمله مصر و تونس شده است.

 

وي با بيان اين مطلب كه نخستين شهداي انقلاب اسلامي مربوط به روحانيت بوده است، عنوان كرد: روحانيون همواره مظلوم بوده‌اند.

 

وي در ادامه با گراميداشت ياد مرحوم حجت الاسلام «احمد توكلي‌زاده» پدر شهيد حسن توكلي زاده ادامه داد: ايشان قبل، حين و بعد از پيروزي انقلاب اسلامي با تمام وجود در مسير ولايت و اطاعت از ولايت، قرآن و ارزش‌هاي الهي و اسلامي تلاش كرده‌اند. مرحوم حجت‌الاسلام توكلي‌زاده مانند كوه براي پيروزي و دفاع از انقلاب ايستادگي مي‌كرد.

 

كمالي ادامه داد: وي در زمان خود مظلوم بود و مورد باراني از تهمت‌هاي نارواي افرادي قرار گرفت كه سرانجام سران آنها در خارج از كشور منكر امام زمان(عج) شدند و يا قرآن را منكر شدند.

 

وي خاطرنشان کرد: همان افرادي كه رگبار تهمت‌ها و جسارت‌ها را نسبت به مرحوم حجت‌الاسلام احمد توكلي‌زاده انجام مي‌داند امروز در حزب و گروه‌هايي هستند كه دست آنها در دست آمريكا و رژيم صهيونيستي است.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها