عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اقتصاد تك محور بايد به نوآوري محور تغيير كند

اقتصاد تك محور بايد به نوآوري محور تغيير كند
سه شنبه 3 اسفند 1389  02:14 ب.ظ

 محمدرضا سپهري' روز سه شنبه در نشست موسسات مجري دوره هاي آموزش كارآفريني و مهارتهاي كسب و كار در محل مجموعه تلاش ، بابيان اينكه اقتصاد ملي متاثر از اقتصاد جهاني است،تاكيد كرد: در جهان امروز، بازار كسب و كار لوازم خود را مي طلبد. سرعت تحولات به حدي است كه اگر نتوانيم خود را با اين تغييرات هماهنگ كنيم ، شكي نيست كه از اقتصاد جهاني عقب مي مانيم. 
به گفته ي وي مدلهاي نوين كسب و كار به آموزش هاي كارآفرينانه نياز دارد و مهارت نقش اساسي در اين ميان بازي مي كند. 
سپهري با ابرازتاسف نسبت به اينكه كارآفريني نتوانسته است جايگاه واقعي خود را در كشور بيابد، علت اين مهم را در دو ريشه جستجو كرد و افزود: ريشه ارزشي را مي توان در ميان تفكر غالب در اوايل انقلاب جستجو كرد كه ايجاد ثروت امري نكوهيده بود. 
وي ريشه ديگر عدم توسعه كارآفريني در كشور را عدم نياز عنوان كرد و افزود: نياز مهمترين علت رشد پديده كارآفريني است و به دليل وجود درآمدهاي نفتي، نياز به توليد ثروت از طريق كار شكل نگرفت. 
رئيس موسسه كار و تامين اجتماعي تصريح كرد: هم اكنون كه وابستگي به درآمدهاي نفتي در حال كاهش است، بايد كارآفريني را در نسلهاي آتي نهادينه كرد. 
در اين مراسم به 30 موسسه از هر استان كشور لوح تقدير اهدا واز زحمات روساي سابق موسسه كار و تامين اجتماعي به مناسبت بزرگداشت چهلمين سالگرد تاسيس اين موسسه تقدير شد. همچنين 12 نفر از فعالان عرصه كارآفريني تقدير شدند. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها