عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

كاردار وقت ايران در لندن: پرونده گروگانگيري كاركنان سفارت ايران در انگلستان همچنان باز است

كاردار وقت ايران در لندن: پرونده گروگانگيري كاركنان سفارت ايران در انگلستان همچنان باز است
سه شنبه 3 اسفند 1389  02:15 ب.ظ

 دكتر غلامعلي افروز روز سه شنبه در دومين همايش ايران و استعمار انگليس در دانشگاه تهران افزود: انگلستان در سي سال گذشته به مهارت پليس ويژه خود پرداخته است و هيچ توجهي به جانباختگان و ساير موارد نداشته است. 
وي با بيان اين كه مقصر اصلي واقعه گروگان گيري كاركنان سفارت ايران در انگلستان، همين كشور است گفت: اين در حالي است كه انگلستان تا كنون پاسخگوي اين اتفاق نبوده است. 
افروز اضافه كرد: انگلستان 6 تروريست گروگانگيري سفارت ايران را زنده دستگير كرد اما آنها را تحويل دادگاه ايران نداد بلكه به صورت سريع آنها را كشت. 
كاردار وقت جمهوري اسلامي ايران در لندن با طرح اين پرسش كه چگونه سفارت ايران در شرايطي كه انگلستان حتي حمل تفنگ اسباب بازي را جرم مي‌داند به اشغال تروريست ها درآمد، گفت: انگليسي ها با اين اتفاق مي‌خواستند به آمريكا لطفي كنند و ايران را مجبور كنند تا در يك معامله گروگان‌گيرهاي آمريكار را تحويل دهد. 
افروز اضافه كرد: در چنين شرايط حساسي انگلستان دچار اشتباه فاحشي شد همانگونه كه بارها خود نيز اعلام كرد: پليس انگليس در مراقبت، حمايت و حتي آزادي تروريست ها كم كاري كرده است. 
افروز اضافه كرد: از 30 آوريل 1380 پرونده گروگانگيري كاركنان سفارت ايران در انگلستان باز است و كميته ويژه رسيدگي به اين حادثه در سفارت ايران واقع در لندن تشكيل شده است. 
افروز افزود: در طي سي سال گذشته انگليس از ايران كينه ديرينه به دل گرفته است كه بايد دولت و مردم ايران هوشيارانه عمل كنند چرا كه كشور ما آزاده است و اين آزادي را به راحتي به دست نياورده است. 
وي تاكيد كرد: نهادهاي دولتي و غيردولتي به ويژه وزارت امور خارجه بايد در معاملات سياسي سفارت ايران را قرباني نكنند و پاي پرونده گروگانگيري كاركنان سفارت ما در كشور انگلستان بايستند. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها