عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشكي مشهد خبر داد:

معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشكي مشهد خبر داد:
سه شنبه 3 اسفند 1389  02:16 ب.ظ

معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشكي مشهد از برگزاري دوازدهمين همايش كشوري آموزش پزشكي درارديبهشت ماه سال 1390 خبر داد.

به گزارش سرويس صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) - منطقه خراسان، دكتر فرشيد عابدي در نشست خبري « دوازدهمين همايش كشوري آموزش پزشكي و چهارمين جشنواره استاد شهيد مطهري» كه در ساختمان مركزي(قريشي) دانشگاه پزشكي مشهد برگزار شد، اظهاركرد: اين همايش در تاريخ 10 تا 12ارديبهشت ماه سال 1390 در هفته معلم و به مناسبت شهادت شهيد مطهري برگزار خواهد شد.

وي هدف از برگزاري اين همايش را بررسي و ارائه تحقيقات در رابطه با مباحث آموزشي از منظر روش هاي نوين آموزشي، برنامه‌ريزي، ارزشيابي و مديريت و رهبري آموزشي عنوان كرد و افزود: گروه‌هاي شركت كننده در اين همايش كليه پزشكان(عمومي- متخصص- فوق تخصص) در تمامي رشته‌هاي تحصيلي علوم پزشكي و كليه اعضاي هيات علمي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي مي‌باشند.

عابدي با اشاره به تعداد 2000 نفر شركت كننده در اين همايش ادامه داد: اين همايش بزرگترين گردهمايي متخصصان كشور خواهد بود و متولي برگزاري اين همايش به طور مشترك دانشگاه علوم پزشكي مشهد و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي مي باشد.

وي حضور اساتيد حوزه و بحث و بررسي مباحث آموزشي از منظر اساتيد حوزوي را از ويژگي‌هاي متفاوت اين همايش عنوان كرد و افزود: در اين همايش علاوه بر ارائه مقالات، برگزاري 15 كارگاه‌ آموزشي در روز اول و همچنين برگزاري 5 پنل تخصصي و 2 كارگروه تخصصي و پنل‌هاي مربوط به ارائه پوسترها در روزهاي برگزاري همايش‌ را خواهيم داشت.

معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشكي مشهد با اشاره به برگزاري گردهمايي دانشجويان دانشگاه‌هاي تيپ 1 در مشهد بيان كرد: در اين همايش و جشنواره نقش دانشجويان كاملا برجسته است و همچنين از ديد اجرايي، تمامي دانشگاه‌ها و دانشجويان خراسان بزرگ،‌ دانشگاه علوم پزشكي سبزوار، بجنورد، گناباد، بيرجند و دانشكده نيشابور و تربت حيدريه مشاركت كامل را در برگزاري برنامه‌هاي اجرايي اين همايش دارند.

وي افزود: كميته علمي اين همايش از 70 نفر از اعضاي هيئت علمي تشكيل يافته است.

در ادامه اين نشست دكتر رضا افشاري، دبير علمي همايش نيز اظهاركرد: با توجه به استقبال شركت كنندگان ارسال مقالات از 15 بهمن به 20 اسفند ماه تمديد شد.

مدير مركز مطالعات و توسعه آموزش دانشگاه علوم پزشكي مشهد(EDC) محور اصلي اين همايش را آموزش و افق سلامت در نقشه جامع علمي كشور عنوان كرد و افزود: محورهاي زيرمجموعه‌ اين همايش مرجعيت علمي، نقش دانشگاه علوم پزشكي در مرجعيت علمي،‌ آموزش علوم پزشكي و بصيرت نظام‌مند ديني، عدالت آموزشي،‌ آموزش علوم پزشكي و پاسخگويي به نيازهاي كمي و كيفي اجتماع، آموزش پزشكي و اخلاق حرفه‌اي و آموزش پزشكي و توسعه علوم فناورانه مي باشد.

وي با اشاره به 930 مقاله رسيده به دبيرخانه اين همايش ادامه داد: تاكنون 669 نفر در اين همايش ثبت نام كرده‌اند و ما انتظار داريم اين ميزان به 2000 نفر هم برسد؛ لذا با توجه به استقبال شركت كننده‌ها، مدت زمان ارسال مقالات از 15 بهمن به 20 اسفند ماه تمديد شد.

وي برگزاري 17 كارگاه آموزشي و حضور 3 شركت را از حاشيه‌هاي اين همايش دانست و افزود: از مجموع 17 كارگاه آموزشي، 6 كارگاه مربوط به همايش، 5 كارگاه مربوط به جشنواره و 6 كارگاه مربوط به بخش دانشجويي مي‌باشد كه در قالب همايش برگزار خواهد شد.

افشاري افزود: تعداد 20 مقاله به صورت سخنراني، 200 مقاله به صورت پوستر و بقيه‌ به صورت پوستر الكترونيك به شركت كنندگان ارائه مي شود.

همچنين در ادامه اين نشست دكترعلي عمادزاده، مدير اجرايي همايش نيز اظهارداشت: در حاشيه اين همايش نمايشگاهي براي ارائه دستاوردهاي آموزشي پژوهشي دانشگاه‌ها و دانشكده‌هاي علوم پزشكي سراسر كشور و يك سري از شركت هايي كه در ارتباط با اين همايش فعاليت مي كنند با 60غرفه در محل پرديس دانشگاه برگزار خواهد شد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها