عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

جنبش امل لبنان خواهان آزادي امام موسي صدر وهمراهان اوست

جنبش امل لبنان خواهان آزادي امام موسي صدر وهمراهان اوست
سه شنبه 3 اسفند 1389  02:20 ب.ظ

 امام موسي صدر جنبش امل (گردان هاي مقاومت لبنان ) را در سال 1975 ميلادي به منظور مقاومت در برابر حملات اسرائيل به لبنان تاسيس كرد. بر اساس اطلاعات به دست آمده از شماري از افسران ليبيايي ناراضي، امام موسي صدر در يكي از زندان هاي شهر 'سبها' در ليبي زنداني است. 
موسي صدر به همراه شيخ محمد يعقوب و عباس بدر الدين هنگام سفر به طرابلس پايتخت ليبي در سال 1978 ميلادي كه با دعوت سرهنگ قذافي صورت گرفت، ناپديد شدند. 
بيروت نظام ليبي را به ربودن امام موسي صدر و دو همراهش متهم مي كند و بر اين اساس روابط بين لبنان وليبي از آن هنگام تاكنون تيره است. 
دستگاه قضايي لبنان حكم بازداشت سرهنگ قذافي و شش مسئول ديگر ليبيايي را در ارتباط با قضيه صدر صادر كرده است. 
جنبش امل در بيانيه اي كه از سوي دفتر سياسي آن صادر شده با محكوم كردن سكوت كشورهاي غربي در قبال جنايت هاي نظام حاكم ليبي عليه مردم خود آورده است: ما از كليه سازمان هاي حقوق بشر، شوراي امنيت و مؤسسات پارلماني تابع آن و همچنين جهان رسانه مي خواهيم كه اقدامات فوري به منظور محكوم كردن اين جنايت ها و محاكمه عاملان آن به عمل آورند. 
از سوي ديگر در پي تحولات جاري در مصر، روزنامه لبناني 'النهار' امروز سه شنبه به نقل از 'نبيه بري' رييس جنبش امل و رييس مجلس لبنان نوشت: به رغم سانسور خبري از جانب نظام حاكم بر ليبي، مردم اين كشور به تحركات خود عليه نظام ادامه خواهند داد و كليه شبكه هاي ماهواره اي و رسانه هاي خبري به وظيفه خود در فاش كردن رسوايي هاي اين نطام ادامه خواهند داد. 
رييس جنبش امل با اشاره به جنايت هاي قذافي در برابر مردم ليبي افزود: اقدامات قذافي دليل بر قدرتمند بودن او نيست. 
وي با اشاره به به ظهور موج گسترده تظاهرات مردمي كشورهاي عربي عليه حكام خود گفت: اين تظاهرات ناشي از سوء رفتار نظام هاي حاكم در برابر مردم است. 
'وليد جنبلاط' نيز در گفت وگوي هفتگي خود با روزنامه 'الانباء' پيرامون حوادث خونبار ليبي، سكوت مطلق و مشكوك غرب در برابر تحولات ليبي را به شدت محكوم كرد. 
رييس حزب سوسيالست ترقي خواه دروزي لبنان با اشاره به اينكه بار ديگر غرب دچار نگراني شده، افزود: در تحركات اخير مصر، غرب از 'حسني مبارك' به منظور حفظ پيمان 'كمپ ديويد' حمايت كرد چراكه براي آنها حفظ رژيم صهيونيستي مهمتر از آزادي ها و حقوق مردم مصر است. 
وي ادامه داد: اين سياست غرب اين بار در كشور ليبي به خاطر حفظ منافع نفتي تكرار مي شود. 
جنبلاط اضافه كرد: كسي كه به آمريكا و غرب چشم اميد ببندد، بر عكس جريان منطق حركت مي كند چون تحولات جاري دركشورهاي عربي نشان داده كه امريكا به سوي حمايت از رژيم صهوينستي تمايل بيشتري دارد تا به دفاع از تحركات آزادي خواهانه مردمي. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها