عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تفاهم‌نامه همکاری ایران و هند در کنفرانس فناوری نانو

تفاهم‌نامه همکاری ایران و هند در کنفرانس فناوری نانو
سه شنبه 3 اسفند 1389  02:33 ب.ظ

تفاهم‌نامه همکاری ایران و هند در کنفرانس فناوری نانو

کنفرانس مشترک فناوری نانوی ایران وهند، سه شنبه 10 اردی‌بهشت 1387 به کار خود پایان داد.

دکتر سرکار، دبیر این کنفرانس، در مراسم اختتامیه در گفتگو با بخش اخبار سایت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو گفتند: "این کنفرانس سرآغاز ارتباط و همکاری دانشمندان و محققان ایرانی با همکاران هندی خود است و ان‌شاءالله به زودی شاهد برگزاری دومین کنفرانس مشترک نانو بین دو کشور، در هند خواهیم بود."


دکتر سرکار از امضای تفاهم‌نامه مشترک برای انجام فعالیت‌های تحقیقاتی دانشجویان ایرانی و هندی، برگزاری دوره‌های مشترک تابستانی و زمستانی، همچنین افتتاح صندوق مشترک برای تحقیقات و فعالیتهای آموزشی، توافق استادان ایرانی و هندی برای ارائه پروژه دانشجویی مشترک و در اختیار قرار دادن امکانات مراکز تحقیقاتی هنی به منظور کمک به انجام پژوهش‌های ایرانی، خبر دادند.

در این مراسم، همچنین به مقالات برتر شرکت‌کننده و سخنرانان کنفرانس حاضر، جوایزی توسط پروفسور رائو و دکتر سرکار اهدا شد.

جایزه برترین مقاله در گروه نانو شیمی به محمد عبداللهی و راضیه سیدی، گروه نانو مواد به سید جعفر حسینی و پروفسور رائو، گروه نانو فیزیک به رضوانه امراللهی، مازیار مرندی و نیما تقوی‌نیا و گروه نانو پزشکی به فرح ناز و سلیم جاوید از کشور هند تعلق گرفت.

در حاشیه کنفرانس شاهد برگزاری کارگاه‌های آموزشی با موضوعات نانومغناطیس در زمینه فیزیک مواد توسط پروفسور Sundersan و اصول اولیه شبیه‌سازی نانوساختارها در زمینه شیمی مواد توسط پروفسور Umesh V Waghmare به موازات سخنرانیها بودیم.


همچنین نمایشگاهی با حضور 10 شرکت خصوصی و مراکز و موسسات دولتی فعال در حوزه فناوری نانو و ارائه 79 مقاله داخلی و خارجی بصورت پوستر، برگزار شد.
 

bmasoudd

bmasoudd
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 621

دسترسی سریع به انجمن ها