عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اصل اصلاح الگوي مصرف نبايد به شعار تبديل شود

اصل اصلاح الگوي مصرف نبايد به شعار تبديل شود
سه شنبه 3 اسفند 1389  02:35 ب.ظ

سرپرست دانشگاه شهيد چمران اهواز:
اصل اصلاح الگوي مصرف نبايد به شعار تبديل شود

خبرگزاري فارس: سرپرست دانشگاه شهيد چمران اهواز گفت: اصلاح الگوي مصرف نيازمند تبيين استراتژي و تعيين خط ‌مشي است تا اين اصل به يك شعار تغيير ماهيت ندهد.

به گزارش خبرگزاري فارس از اهواز، حسن مروتي پيش از ظهر امروز در مراسم افتتاحيه دومين كنفرانس سراسري اصلاح الگوي مصرف انرژي الكتريكي، لازمه دستيابي به اين مهم را در كشور، خيزش و حركتي عميق از سوي مسئولان و همه آحاد جامعه دانست و تاكيد كرد: بايد همگي اصلاح الگوي مصرف را به عنوان يك اصل ضرورت دانسته و فعاليت‌هاي خود را در راستاي رسيدن به اين اصل مهم برنامه‌ريزي كنند و براي دستيابي به اين امر فرهنگساز اقدام نمايند.
وي خاطرنشان كرد: براي تبيين درست الگوي مصرف و اجراي طرح‌ها و برنامه‌هايي در راستاي اصلاح الگوهاي نادرست مصرف، همه جنبه‌ها و ابعاد مسئله واكاوي و تحقيق شود علاوه بر اين، با توجه به اينكه هر گونه مصرفي در مسير افراط و تفريط به شيوه رفتارهاي ناهنجار تلقي مي‌شود، براي ارائه و اصلاح الگوي صحيح مصرف لازم است تا اين جنبه از مصرف نيز شناسايي و معرفي گردد.
مروتي اصلاح الگوي مصرف را از زواياي مختلف قابل تحليل و بررسي دانست و با اشاره به چند نمونه از آنها، گفت: اصلاح الگوي مصرف در حيطه امور فردي، كنترل در مصارف امور اجتماعي، هدفمندسازي يارانه‌ها و صرف بودجه‌هاي ملي در امتداد منافع ديگر اقشار جامعه، بكارگيري امكانات فراوان دولتي و نيروي انساني درون سازمان‌ها، احداث ساختمان‌ها، تجهيزات و تاسيسات تشريفاتي اداري قابل طرح و تجزيه و تحليل است.
وي از ديگر مصاديق اصلاح الگوي مصرف را روان‌سازي و اصلاح رويه‌هاي اداري براي جلوگيري از تضييع عمر مراجعان در پيچ و خم‌هاي اداري سازمان‌ها برشمرد و گفت: همچنين، استفاده از سرمايه و ذخاير ملي در روابط بين‌الملل و مبادلات تجاري با ديگر كشورها از جمله نمونه‌هاي قابل ذكر در اين موضوع است كه گاهي در اين روابط، سرمايه‌هاي ملي به تاراج مي‌رود و كمتر مورد توجه قرار مي‌گيرد.
سرپرست دانشگاه شهيد چمران اهواز در ادامه به موضوع ارتباط صنعت و دانشگاه اشاره كرد و گفت: سال گذشته اين دانشگاه پس از تهران رتبه اول را در انعقاد قراردادهاي تحقيقاتي و پژوهشي با صنايع داشته كه حجم اعتباري اين قراردادها افزون بر 80 ميليارد ريال است.
مروتي گروه برق دانشكده مهندسي را يكي از گروه‌هاي فعال عنوان كرد و گفت: هم اكنون اين دانشكده قراردادهايي را با بخش صنعت برق استان در حال اجرا دارد.
وي اظهار اميدواري كرد برگزاري اين كنفرانس گام هر چند كوچكي در راستاي بهره‌وري انرژي و اصلاح الگوي مصرف و حفظ منابع ميهن اسلامي ايران باشد.
انتهاي پيام/صا20/ك

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها