عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

احياي منابع طبيعي چهارمحال و بختياري بسترساز توسعه است

احياي منابع طبيعي چهارمحال و بختياري بسترساز توسعه است
سه شنبه 3 اسفند 1389  02:35 ب.ظ

استاندار چهارمحال و بختياري:
احياي منابع طبيعي چهارمحال و بختياري بسترساز توسعه است

خبرگزاري فارس: استاندار چهارمحال و بختياري گفت: احياي منابع طبيعي چهارمحال و بختياري بسترساز توسعه است.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهركرد، علي اصغر عنابستاني پيش از ظهر امروز در نشست با سفير ژاپن در ايران در حاشيه سفر به استان چهارمحال و بختياري اجراي طرح مشترك جنگل و مرتع بخش بازفت از توابع اين استان را موجب تبادل تجربيات بين دو طرف ايراني و ژاپني بيان كرد و اظهار داشت: ايران و ژاپن براساس هويت تاريخي غني خود مي‌توانند روابط دو كشور را با اجراي طرح‌هاي مشترك در تمامي زمينه‌ها افزايش دهند.
وي تداوم طرح مشترك جنگل و مرتع بخش بازفت چهارمحال و بختياري بين ايران و ژاپن را ضروري دانست و افزود: احصاي نقاط ضعف و قوت اين طرح و ارائه نظريات كارشناسي روي آن تأثير مهمي دارد.
عنابستاني مشاركت مردم در اجراي طرح ياد شده را بسيار ضروري بيان و تصريح كرد: ارتقاي سطح آگاهي مردم منطقه، ايجاد منابع جديد معيشتي براي آنان و تأمين سوخت و انرژي مورد نياز از اهداف اجرايي طرح مشترك جنگل و مرتع بخش بازفت چهارمحال و بختياري بين ايران و ژاپن محسوب مي‌شود.
استاندار چهارمحال و بختياري در بخش ديگري از سخنان خود اين استان را داراي ظرفيت‌هاي بسيار مناسب براي سرمايه‌گذاري برشمرد و گفت: در بسياري از بخش‌هاي اين استان مي‌توان همكاري‌هاي مشتركي را تعريف و اجرا كرد.
وي با اشاره به وجود فرصت‌ها و قابليت‌هاي مناسب به ويژه در زمينه آب معدني، كشاورزي، دامپروري و صنعت در اين استان خاطرنشان كرد: هم اكنون بسياري از توليدات اين استان به كشورهاي آمريكايي، آسيايي، اروپايي، حاشيه و خليج فارس و استراليا صادر مي‌شود.
عنابستاني سرمايه‌گذاري در بخش گردشگري چهارمحال و بختياري را بسيار سودآور دانست و گفت: گردشگري سازمان يافته امروز بخش مهمي در نظام اقتصادي تمامي كشور دنيا را به خود اختصاص داده است به طوري كه اقتصاد برخي كشورها با اين صنعت عجين شده است.
وي گردشگري را يكي از منابع درآمد ملي از سوي كشورهاي توسعه يافته برشمرد و گفت: طبيعت گردي به عنوان يكي از ابعاد گردشگري از جمله نكاتي است كه مي‌تواند در صنعت توريسم سهم عمده‌اي در توليد درآمد داشته باشد.
عنابستاني به حركت كشورهاي پيشرفته در مسير توسعه گردشگري اشاره كرد و افزود: فراهم كردن بسترهاي مناسب و به‌كارگيري دانش بازاريابي به عنوان يكي از اصلي‌ترين منابع ارزآوري براي گذر از بحران اقتصادي و حتي تثبيت درآمد ارزي بلندمدت در كشورهايي توسعه يافته مورد توجه قرار گرفته است.
استاندار چهارمحال و بختياري با بيان اينكه اين استان داراي ظرفيت‌هاي جهاني بسياري است، افزود: وجود كوه‌هاي بكر با اكوسيستم منحصر به فرد، تالاب‌هاي بي نظير، آبشارهاي ديدني، جنگل‌هاي انبوه و مناطق حفاظت شده از جمله شرايطي است كه اين استان را بسيار متمايز كرده است.
وي در ادامه از تحصيل بيش از 46 هزار دانشجو در دانشگاه‌هاي اين استان خبرداد و گفت: تا پايان سال 1391، جشن بي سوادي گروه سني 10 تا 49 سال در اين استان برگزار مي‌شود.
عنابستاني به آغاز طرح پزشك خانواده در پنج شهر استان به صورت داوطلبانه با هدف ارتقاي سطح بهداشت عمومي اشاره و تأكيد كرد: با بهره برداري از 50 خانه بهداشت روستايي در چهارمحال و بختياري تا نيمه نخست سال آينده، سطح بهداشت عمومي استان به ميانگين جهاني مي‌رسد.
انتهاي پيام/صا20/ك

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها