عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

18 ترفند جهت افزایش ساعت کارکرد باتری لپ تاپ

18 ترفند جهت افزایش ساعت کارکرد باتری لپ تاپ
سه شنبه 3 اسفند 1389  02:50 ب.ظ
 

شماباید دائما به دنبال پریز برق برای شارژ کردنشان باشید از دست می دهند. چهباید کرد تا باتری لپ تاپ حداکثر زمان ممکن برایتان شارژ نگه دارد؟ اگر میخواهید که همانند بسیاری از مردم، تجربه بدی از کار بر روی پروژه تان بالپ تاپ نداشته باشید، باید مراقب باتری لپ تاپ تان باشید تا در میانه یککار مهم از هوش نرود.
مطمئنا رعایت این ۱۸ مورد، نه کار آسانی استو نه کار به صرفه ای. اما پیشنهاد می کنم که تعدادی از آنها را انتخابکنید و مرتب انجام دهید، مطمئن باشید که از نتایج راضی خواهید بود.
۱- پس از خرید لپ تاپ ، از آن استفاده کنید تا کاملا شارژ تمام کند، وقتی که خاموش شد آن را برای دوازده ساعت روی شارژ بگذارید.
۲-دیفراگ منظم. هارد شما کارش را هر چه سریعتر انجام دهد، تقاضای کار کمتریبرای هارد و باتری تان ارسال خواهد شد. با انجام مرتب سازی (Defregment) منظم هارد دیسک لپ تاپ تان کارایی آن را تا حد ممکن افزایش دهید. البتهتوجه داشته باشید که هنگام دیفراگ کردن حتما لپ تاپ تان به برق وصل باشد. این مرتب سازی باعث می شود که هرگاه درخواستی برای استفاده از هاردفرستاده می شود، کار با سرعت بالاتری انجام می شود و مصرف برق هارد کم میگردد و باتری مدت زمان بیشتری به کار ادامه می دهد.
۳- نور صفحهنمایشتان را کم کنید. امروزه اغلب لپ تاپ ها دارای قابلیت کم کردن نورصفحه نمایش هستند. برخی هم حتی دارای قابلیت بهبود کارکرد سی پی یو وسیستم خنک کننده هستند. پس میزان مصرف انرژی آنها را تا حد اقل ممکن کاهشدهید، تا بالاترین میزان عمر باتری را داشته باشید.
۴- نرمافزارهایی را که در پس زمینه سیستم عامل تان اجرا می گردند خاموش کنید.همهاین برنامه ها بر میزان لود سی پی یو می افزایند و به سرعت شارژ باتری تانرا کاهش می دهند. همچنین برنامه های غیر ضروری را که در نوار ابزار پاییندسکتاپ در حال اجرا هستند ببندید. برای این کار، به منوی Start بروید وگزینه Run را انتخاب کنید. در پنجره باز شده کلمه msconfig را تایپ کنید واینتر را بزنید. حال تب Startup را انتخاب کنید. در اینجا تیک کنار برنامههایی را که به لود شدن دائم آنها نیازی ندارید بردارید. مثلا برنامه آنتیویروس شما باید دائما در حافظه لود شود، اما مثلا برنامه Quick Time نیازیبه باز بودن دائم ندارد.
۵-ابزارهای خارجی غیر ضرور را به لپ تاپوصل نکنید.( ابزارهای USB مانند موس) باتری لپ تاپ تان را خالی می کنند. هنگامی که از آنها استفاده نمی کنید، خاموش شان کنید. مطمئنا شارژ دیگروسایل از طریق لپ تاپ (مانند( Ipod هنگامی که لپ تاپ از باتری استفاده میکند، سریعا شارژ را خالی می کنند.اگر نیازی به کارت شبکه بیسیم و بلوتوثتان ندارید آنها را هم خاموش کنید. زیرا هنگام روشن بودن بطورت خودکاردائما برای یافتن شبکه جستجو می کنند و این کار میزان بسیار زیادی انرژیباتری را مصرف می کند.
۶-رم سیستم تان را افزایش دهید. این کار بهشما اجازه می دهد تا به جای اینکه سیستم مرتب از حافظه مجازی استفاده کند،پردازش هایتان را بیشتر با رم انجام دهید. حافظه مجازی برای انجام پردازشها از هارد استفاده می کند و کارایی مصرف انرژی آن بسیار پایین است. توجهداشته باشید که افزودن رم باعث افزایش مصرف انرژی می شود، اما کارایی آنبیشتر از برنامه های شبیه سازی است که حافظه مجازی را ایجاد می کنند.
۷-هارد درایو و ابزارهای سی دی / دی وی دی را خاموش کنید. میزان مصرف انرژیسی دی/ دی وی دی درایو ها از هارد هم بیشتر است. حتی وجود سی دی در درایوباعث مصرف بیشتر می گردد، حتی اگر از آن استفاده هم نشود. تا جایی که ممکناست سعی کنید که به جای درایو نوری از برنامه های درایو مجازی مانند الکل۱۲۰%استفاده کنید.
۸- اتصالات باتری را تمیز نگه دارید. هر دو ماهیک بار پارچه ای را به الکل آغشته کرده و اتصالات فلزی باتری را تمیزکنید.این کار راندمان جابجایی انرژی بین باتری و لپ تاپ را بالا می برد.
۹-از باتری تان مراقبت کنید. باتری را به کار وادارید. باتری شارژ شده رابرای مدت طولانی بلااستفاده نگذارید. هر بار که باتری را شارژ می کنید، آنرا حداکثر طی یک تا دو هفته استفاده کنید. همچنین، شارژ باتری های Li-On را هیچگاه کاملا خالی نکنید. در صورتی که از باتری های نیکل کادمیوماستفاده می کنید، اجازه دهید که کاملا خالی شوند و سپس آنها را شارژ کنید. باتری های جدید NiMH نیازی به این کار ندارند و باتری های Lithium-ion ازآن هم بهترند.
۱۰-هایبرنت به جای استند بای. اگر کامپیوترتان درطول روز مدتی را بدون استفاده است، آن را به گونه ای تنظیم کنید که پس مدتمعینی وارد وضعیت استند بای شود. اگر چه قرار دادن لپ تاپ در حالت استندبای باعث صرفه جویی زیادی در مصرف انرژی می گردد و همچنین سریعا به حالتآماده به کار بر می گردد، اما به هیچ وجه کارایی آن به اندازه صرفه جوییانرژی در حالت هایبرنت نیست. هایبرنت کردن سیستم در عین حال که باعث حفظدوره کاری تان می گردد، ابزارهای تان را کاملا خاموش می کند تا استفادهانرژی نداشته باشند.
۱۱- دمای عمومی سیستم تان را پایین نگه دارید. لپ تاپ در دماهای پایین ترکارایی بهتری خواهد داشت. هرچند وقت یک بار منافذ هوا را با یک پارچه یاتمیز کننده صفحه کلید پاک کنید و یا اینکه هرسال یک بار آن را برای سرویسببرید.
۱۲-تنظیمات انرژی را بهینه سازی کنید. در کنترل پنلویندوزتان از طریق گزینه Power Option میزان مصرف انرژی را بهینه کنید. برای نتایج مناسب گزینه Max battery را انتخاب کنید.
۱۳-از چندبرنامه به شکل همزمان استفاده نکنید. هنگامی که از باتری استفاده می کنید،هر بار فقط یک کار را انجام دهید و سپس سراغ کار بعدی بروید. هنگامی که برروی یک صفحه گسترده کار می کنید، برنامه ایمیل تان هم در حال کار است؛همزمان به موسیقی هم گوش می دهید. ذهن تان را بر روی یک کار متمرکز کنید. اگر این کار را نکنید، قبل از اینکه هیچ کاری به پایان برسد باتری تانخالی شده است.
۱۴-کارهای ساده را از لپ تاپ تان بخواهید. فعالیتهایی مانند چک کردن ایمیل و پردازش متن بسیار کمتر از بازی ها و پخش دی ویدی مصرف انرژی دارند. اگر در هنگام مسافرت تنها یک باتری شارژ شده دارید،در مورد نحوه کارتان عاقلانه تر فکر کنید.
۱۵- برای خودتان لپ تاپهای کاراتر بخرید. هم اکنون به جایی رسیده ایم که کارخانه های سازنده صحبتاز باتری های یک روزکامل می کنند و لپ تاپ های کاربردی تری به بازار میآیند، سعی کنید که لپ تاپ قدیمی تان را با مدل های جدید تر و کاراترجایگزین کنید.
۱۶-عملکرد ذخیره خودکار را خاموش کنید. قابلیتذخیره خودکار مایکروسافت ورد و اکسل بسیار به درد بخورند، اما برای انجاممنظم این کار هارد باید بیشتر کار کند و مصرف انرژی آن بالا می رود. البتهاگر آن را خاموش کنید، بهتر است که هنگامی که باتری ضعیف است این قابلیترا دوباره روشن کنید تا قبل از اینکه سیستم تان بیهوش شود کارهایان ذخیرهشوند. ضمنا درخصوص استفاده از این نکته دقت بیشتری به خرج دهید تا اطلاعاتتان را از دست ندهید.
۱۷- میزان انجام کارهای گرافیکی را کاهشدهید. شما می توانید این کار را با تغییر رزولوشن صفحه نمایش و خاموش کردنقابلیت های تفننی گرافیک انجام دهید. امروزه کارت های گرافیک هم اندازه ویا حتی بیشتر از هارد دیسک مصرف انرژی دارد.
۱۸-همیشه هنگام مسافرت حداقل دو باتری شارژ شده را به همراه داشته باشید.

 

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان

پاسخ به:18 ترفند جهت افزایش ساعت کارکرد باتری لپ تاپ
شنبه 21 اسفند 1389  07:33 ب.ظ

 اکثرش به درد بخور بود.

یا علی

alireza110

alireza110
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : اسفند 1387 
تعداد پست ها : 327
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها