عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

آغاز مانور گشت‌هاي موتوري پليس

آغاز مانور گشت‌هاي موتوري پليس
سه شنبه 3 اسفند 1389  03:01 ب.ظ

فرمانده نيروي انتظامي‌ استان‌هاي تهران و البرز خبر داد:
آغاز مانور گشت‌هاي موتوري پليس

خبرگزاري فارس: فرمانده نيروي انتظامي استان‌هاي تهران و البرز از آغاز اجراي طرح عملياتي گشت‌هاي موتوري ويژه روزهاي پاياني سال در اين دو استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از كرج،عليرضا اكبرشاهي ظهر امروز در حاشيه اجراي اين مانور به خبرنگاران گفت: با توجه به فرارسيدن روزهاي پاياني سال، پليس استان‌هاي تهران و البرز اجراي عملياتي ويژه‌اي را براي افزايش و ارتقاي امنيت عمومي شهروندان در دستور كاري خود قرار داده است.
وي تصريح كرد: يكي از اين اقدامات گشت‌هاي موتوري است كه از صبح امروز عمليات 150 يگان موتوري دو نفره در سطح شهرستان‌هاي استان‌هاي تهران و البرز آغاز شد.
اين مسئول خاطرنشان كرد: هدف از اجراي اين طرح ارتقاي توان عملياتي پليس در اين ايام، افزايش ناوگان پليس سيار در سطح شهرها و بالاخره ارتقاي سطح امنيت عمومي شهروندان است.
اكبرشاهي با بيان اينكه در روزهاي پاياني سال حجم مبادلات پولي شهروندان و كسبه‌ها افزايش يافته و همواره در اين روزها شاهد ترافيك سنگين در سطح شهرها هستيم، گفت: با استقرار اين تعداد يگان موتوري دو نفره، سرعت عملياتي پليس افزايش خواهد يافت و مي‌توانيم مجرمان را در كمترين زمان تعقيب و بازداشت كنيم.
اين مسئول در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در كرج مبني بر اينكه آيا امسال نيز طرح برخورد با سارقان سابقه‌دار در روزهاي پاياني سال اجرا مي‌شود، يادآور شد: يكي ديگر از طرح‌هاي پليس در اين ايام، كنترل سارقان سابقه‌داري است كه با اتمام دوران محكوميت خود هم اكنون آزاد هستند.
فرمانده نيروي انتظامي استان‌هاي تهران و البرز عنوان كرد: در اين طرح سارقان سابقه‌دار از سوي پليس تحت نظارت و رصد جدي قرار گرفته و تمام رفتار و عملكرد آنها زير نظر مأموران پليس خواهد بود.
اكبرشاهي يكي ديگر از طرح‌هاي نيروي انتظامي براي افزايش توان عملياتي پليس در روزهاي پاياني سال را استقرار گشت‌هاي ويژه در مناطق جرم‌خيز عنوان كرد و گفت: در اين طرح گشت‌هايي در نزديكي بازار، پاساژ‌ها، بانك‌ها و اماكن تجاري مانند طلافروشي‌ها مستقر خواهند شد.
وي تصريح كرد: اين گشت‌ها در طول روز در مناطق به صورت مداوم تردد كرده و تمام تحركات را زير نظر خواهند داشت. همچنين با فرارسيدن شب و اتمام ساعت كاري بازار، اين گشت‌ها در محل مستقر بوده و ماموريت آنها به پايان نخواهد رسيد.
اين مسئول در بخش ديگري از سخنان خود به اجراي طرح‌هاي ترافيكي ويژه در نوروز اشاره كرد و ابراز داشت: از پنجم اسفند تا پانزدهم فروردين اين طرح‌ به دو صورت درون و برون شهري اجرا خواهد شد كه اطلاع‌رساني لازم از طريق مراكز ذي‌صلاح به مردم اعلام مي‌شود.
در ضمن از صبح امروز مانور گشت‌هاي موتوري دو نفره با توان 150 يگان عملياتي در شهرستان‌هاي استان‌هاي تهران و البرز آغاز شد. از اين تعداد 60 يگان در شهرستان كرج مستقر شده‌اند.
با اجراي اين طرح،‌ پليس قادر است در كمترين زمان مجرمان به ويژه سارقان را تحت تعقيب قرار دهد.
انتهاي پيام/ن20/ك

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها