عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

کشف علت تغییر رنگ و ریختن برگ درختان در پائیز

کشف علت تغییر رنگ و ریختن برگ درختان در پائیز
سه شنبه 3 اسفند 1389  03:02 ب.ظ

 

 
محققان تئوری جدید مطرح کردند؛
کشف علت تغییر رنگ و ریختن برگ درختان در پائیز
 
به نوشته دیلی تلگراف وی در تحقیقات خود به این نتیجه رسید كه مدت زمان كمی قبل از برگ ریزی سطح مواد مضری مانند تانین ها و همچنین فلزات سنگین دیگر در برگها افزایش می یابد و به عقیده وی روشن است كه این مواد برای دفع شدن در برگها نگهداری می شوند نه برای ذخیره شدن....
یكی از دانشمندان برجسته جهان تئوری جدیدی برای رنگ زیبای برگ درختان در پاییز و افتادن آنها از درختان ارائه داده است.

به گزارش خبرنگار «تابناک اجتماعی»، به طور سنتی گمان می شد علت افتادن برگها از درختان كاهش دما در فصل پاییز است كه به درختان اجازه می دهد وارد مرحله ای از استراحت و ذخیره انرژی شوند اما پروفسور برین فورد دانشمند و نویسنده برجسته معتقد است كه فروافتادن برگها از درختان برای دفع مواد زاید و زباله های گیاه است.

رئیس جامعه تحققات كاربردی دانشگاه كمبریج در این مورد گفت: مدتهاست كه نقش برگ به عنوان عضوی برای دریافت انرژی از طریق فوتوسنتز و هومئوستاسیس دارای اهمیت است.
اما برگ همچنین ابزاری برای نگهداری زباله های غیرقابل نیاز است و به همین دلیل است كه درختان برگهای خود را می ریزند.

به نوشته دیلی تلگراف وی در تحقیقات خود به این نتیجه رسید كه مدت زمان كمی قبل از برگ ریزی سطح مواد مضری مانند تانین ها و همچنین فلزات سنگین دیگر در برگها افزایش می یابد و به عقیده وی روشن است كه این مواد برای دفع شدن در برگها نگهداری می شوند نه برای ذخیره شدن.

وی می گوید كه علت برگ ریزی درختان تنها كم شدن آب نیست چرا كه گیاهانی نیز كه در آب رشد می كنند مانند زنبق آبی هم برگ ریزی می كنند.

وی گفت: زمانی كه در پاییز برگ درختان قرمز و قهوه ای شده و ناگهان ریخته می شوند مهم است كه به یاد داشته باشیم چه اتفاقی می افتد. آنها در حال خانه تكانی سالانه هستند.
hossein3010

hossein3010
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 1946
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها